امام جمعه تبریز: قوه قضائیه در برخورد با مفاسد اقتصادی قاطع باشد

تبریز-ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام‌جمعه تبریز گفت: مردم انتظار دارند قوه قضائیه در برخورد با مفسدان به ویژه مفسدان اقتصادی ملاحظه این و آن را نداشته و با قاطعیت برخورد کند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی آل هاشم روز چهارشنبه در مراسم معارفه رییس کل جدید دادگستری آذربایجان شرقی، افزود: مردم از این دستگاه که متولی گسترش عدالت و انصاف در جامعه است انتظار دارند برای این هدف مهم و محوری تمام تلاش خود را به خرج دهد.

وی اظهار داشت: دستگاه قضائی باید در برخورد با مفسدان اقتصادی و تلاش برای از بین بردن زمینه های فساد در جامعه با تمام توان وارد عرصه شود و در این میان نظارت مستمر و درونی برای برخورد شدید با نیروهای ناسالم داخل دستگاه نیز باید مد نظر قرار بگیرد.

آل هاشم، مطالبه از سایر نهادها برای شفاف سازی مسایل اقتصادی و استفاده از ظرفیت جوانان انقلابی در راستای گام دوم انقلاب را از دیگر مطالبات مردمی از دستگاه قضایی بیان و اضافه کرد: در این مسیر باید تمام دستگاه های اجرایی، نظامی، انتظامی و امنیتی همسو و در کنار قوه قضائیه قرار بگیرند.

وی بر تکریم ارباب رجوع و احترام به مردم توسط مجموعه های دادگستری تاکید و یادآوری کرد: باید توجه داشت که قاطعیت به معنی داد زدن و برخوردهای تند نیست و می توان با مهربانی و عطوفت هم قاطعیت داشت و در عین حال با مردم رفتارهای مناسبی نشان داد.

آل هاشم از معاون اول رییس قوه قضائیه خواست تا نسبت به  فعال سازی شوراهای حل اختلاف با رویکردهای مردمی نه حکومتی اقدام کرده و با تقویت شوراهای حل اختلاف محله ای و مساجدی برای حل و فصل اختلافات مردمی گام بردارند.

وی اقدامات فرهنگی در زندان ها را از فعالیت های بسیار خوب دادگستری استان طی سال های اخیر برشمرد و گفت: به دلیل همین اقدامات و فعالیت های فرهنگی بیش از ۸۰۰ نفر زندانی در تبریز مانوس با قرآن بوده و مددجویی سراغ داریم که بدون سواد  حافظ کل قرآن شده است.  

به گزارش ایرنا، نایب رییس مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم عدالت را نور چشم جامعه اسلامی توصیف کرد و گفت: سیستم قضایی کشور وظیفه خطیری در این زمینه دارد و باید با قدرت و صلابت این هدف مهم و غایی پیگیری شود.

مسعود پزشکیان روند کنونی تغییر و تحولات در دستکاه قضایی را مثبت برشمرد و اظهار داشت: می توان با وحدت و همدلی و ایجاد تغییرات مثبت و رو به جلو در برابر دشمنان ایستادگی کرد و به موفقیت رسید.

وی با بیان اینکه امریکا با تحریم های ظالمانه درصدد به زانو درآوردن ملت ایران است، یادآوری کرد: هرگز به این هدف شوم دست نیافته و راه به جایی نخواهد برد و باردیگر ملت قهرمان ایرات مشت کوبنده ای به دهان یاوه گویان خواهند زد.

به گزارش ایرنا، در این آیین از خدمات چهار ساله حجت الاسلام حکمتعلی مظفری به عنوان رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی، تجلیل و موسی خلیل اللهی به عنوان رییس کل جدید تشکیلات قضایی استان معرفی شد.

۳۰۳۸/۳۰۷۱

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =