روستاهای دارای گاز طبیعی در بوکان ۳.۵ برابر شد

مهاباد- ایرنا- سرپرست فرمانداری بوکان با اشاره به اینکه در حال حاضر ۵۷ روستای این شهرستان در ۲ بخش مرکزی و سیمینه با سه هزار و ۶۰۰ نفر جمعیت از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند است، گفت: با اهتمام ویژه دولت تدبیر و امید، روستاهای بهره مند از گاز طبیعی در این شهرستان ۳.۵ برابر شده است.

لقمان خسروپور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه ۷۰ درصد جمعیت روستایی بوکان هم‌اکنون از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند، افزود: گازرسانی یکی از اقدامات مهم دولت در توسعه و آبادانی روستاهاست.

وی با اشاره به اینکه در دولت‌های گذشته تنها به ۱۶ روستای بوکان گازرسانی شده بود، اضافه کرد: در طول دولت تدبیر و امید ۴۱ روستای این شهرستان از نعمت گاز برخوردار شده است.

وی تعداد خانوارهای روستایی بهره‌مند از گاز طبیعی در شهرستان بوکان را ۱۰ هزار خانوار اعلام کرد و اظهار داشت: عملیات گازرسانی به ۲۶ روستای دیگر هم اکنون در دست اقدام است و ۴۶ روستای دیگر نیز در مرحله مناقصه یا انتخاب پیمانکار قرار دارند.

سرپرست فرمانداری بوکان افزود: کار گازرسانی به ورزشگاه پنج هزار نفری خاتم الانبیای بوکان نیز انجام خواهد شد تا ورزشکاران بتوانند از خوابگاه موجود در این ورزشگاه نیز استفاده کنند.

بوکان یکی از شهرهای جنوبی آذربایجان‌غربی است؛ در این شهرستان ۱۷۵ روستا در ۲ بخش مرکزی و سیمینه وجود دارد.

گازرسانی به روستاهای آذربایجان غربی در دولت تدبیر و امید جهش قابل توجه داشته است و تاکنون یکهزار و ۸۱ روستای سخت‌گذر استان از نعمت گاز بهره‌مند هستند.

۷۵۱۰/۶۱۸۵/۲۰۹۳

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =