تورهای فناوری به کمک تجاری‌سازی محصولات تولیدی می‌آید

ارومیه- ایرنا- کارگزار فن‌بازار منطقه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: تورهای فناوری یکی از مفیدترین راه‌ها برای آشنایی با دستاوردها و به دست آوردن نیازمندی‌ها و همچنین تجاری‌سازی محصولات تولیدی است.

صمید آقایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نخستین تور فناوری برای شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری در تهران برگزار شد که موفقیت آمیز بود و شرکت‌ها در آن به تبادل افکار با سایر شرکت‌ها و تولید کننده‌ها پرداختند.

وی با اشاره به اینکه یکی از وظایف فن‌بازارها برگزاری تور فناوری است، ادامه داد: این کارگزاری در نظر دارد با برگزاری تورهای فناوری جذاب، کمک حال شرکت‌های دانش بنیان و فناور پارک علم و فناوری باشد.

کارگزار فن‌بازار منطقه‌ای آذربایجان‌غربی بیان کرد: به زودی تور فناوری به مقصد پارک علم و فناوری یزد برگزار می‌شود زیرا این پارک قدیمی‌ترین پارک ایران بوده و از نظر مدیریت، فن بازار و تکنولوژی در سطح بالایی قرار دارد.

آقایی گفت: پیدا کردن، شناختن نواقص و نیازمندی‌های چرخه تولید، سرمایه و فروش عمده‌ترین کاری است که بر عهده کارگزار فن بازار قرار دارد.

وی ادامه داد: سایت /www.tavaniran.ir/ با هدف اعلام مشخصات فنی و نیازمندی‌های واحدهای تولیدی راه اندازی شده است و شرکت‌ها می‌توانند در این سایت ثبت نام کرده و مشخصات فنی و توان تولیدی خود را بارگذاری کنند.

سایت «فن بازار» به عنوان زیرساخت اطلاعاتی فن بازار استانی با حمایت پارک علم و فناوری استان راه‌اندازی شده و این سایت به عنوان حلقه واسط شرکت های دانش بنیان با سرمایه گذاران مطرح است.

فن بازار یک سیستم جامع انتقال فناوری بین عرضه کنندگان و متقاضیان فناوری است که به صورت نظام مند فرآیند انتقال فناوری را تسهیل می کند.

فن بازار در ۲ بخش بازار فیزیکی و بازار مجازی فعالیت می کند و پارک علم و فناوری این استان در نخستین قدم بخش مجازی را راه اندازی کرده است.

۹۹۱۸/‌۲۰۹۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =