۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۱
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 83409832
۰ نفر

برچسب‌ها

کد بحران مامایی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان فعال شد

رشت - ایرنا - معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان گفت:کد بحران مامایی برای مادران دارای حاملگی های پرخطر فعال شده و آمادگی کامل بیمارستان ها برای پیشگیری از مرگ این مادران مورد توجه قرار می گیرد.

اسماعیل نورصالحی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ،  ارائه خدمت در کوتاهترین زمان به مادران باردار را از اهداف فعال شدن کد مامایی عنوان و اظهار داشت: با فعال شدن کد بحران مامایی، رییس، مدیر خدمات پرستاری، آزمایشگاه و واحد بانک خون بیمارستان و تیم جراحی شامل متخصص زنان و زایمان، متخصص جراحی عمومی و متخصص بیهوشی، به همراه گروه پرستاری و مامایی در بیمارستان حضور پیدا کرده و اجرای فرایند نجات بیمار را هدایت می کنند.

وی خاطر نشان کرد: در ابلاغ فرایند جدید مراقبت ویژه از مادران دارای حاملگی های پرخطر و فعال سازی کد بحران مامایی تاکنون، یک مادر باردار ۳۲ ساله از مرگ نجات یافت.

وی اظهار داشت: این مادر باردار ساکن لاهیجان با سن بارداری ۲۰ هفته، به علت جفت سرراهی، وضعیت بحرانی پیدا کرده بود که با حضور متخصص کد بحران مامایی در بیمارستان پیروز لاهیجان از مرگ حتمی نجات پیدا کرد.

بر اساس آخرین آمار استان گیلان ، دارای ۲۶ بیمارستان دولتی، یک هزار و ۴۵۰ پزشک عمومی، ۹۰۰ متخصص در رشته های مختلف و ۵۰۰ دندانپزشک است؛ در زمان حاضر شش هزار و ۱۵۸ کادر پرستاری در بیمارستان های دولتی و خصوصی گیلان مشغول به کار هستند. 

۷۲۸۶ /6030

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =