۷۵۰۰ طرح محرومیت زدایی در کردستان اجرا شد
عکس تزئینی است

سندج - ایرنا - فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: در طول هشت سال گذشته هفت هزار و ۵۰۰ پروژه محرومیت زدایی در مناطق روستایی و محروم و دور افتاده این استان توسط بسیج سازندگی اجرا شده است.

سردار محمدحسین رجبی روز چهارشنبه در آیین بهره برداری مرکز بهداشت روستای پایگلان سروآباد که همزمان با ۴۵۰۰ طرح محرومیت زدایی در دیگر مناطق کشور با حضور رئیس سازمان بسیج مستضعفیت افتتاح شد، اظهار داشت: طبق برنامه ریزی ها قرار بود امسال یک هزار و ۲۰۰ طرح محرومیت زدایی در استان اجرا شود که با موافقت استانداری کردستان این طرح ها به ۲ هزار مورد افزایش یافت.
وی با بیان اینکه تلاش می کنیم زمینه را برای محرومیت زدایی در استان فراهم کنیم، افزود: کار کردن در این عرصه هزینه نیست بلکه هر فعالیتی در زمینه محورمیت زدایی، سرمایه گذاری است.  
فرمانده سپاه بیت القدس کردستان یادآور شد: با توجه به ظرفیت ها تلاش می کنیم طرح ها را چند برابر کنیم، ضمن اینکه با کمک سپاه، دولت، خیرین و مردم طرح های خوبی اجرا شده است.  
در این آیین از مرکز بهداشت روستای پایگلان بهره برداری شد، این مرکز دارای پزشک عمومی، خدمات دارویی، بهداشتی، آزمایشگاهی، ماما و دندانپزشکی است و ۴۲۰ مترمربع زیربنا دارد.

همچنین از طرف سپاه بیت المقدس کردستان ۴۰ سری جهیزیه به زوج های جوان در آستانه ازدواج روستای پایگلان اهدا شد.

آیین نمادین بهره برداری همزمان از ۴۵۰۰ پروژه محرومیت زدایی، عمرانی و زیرساختی کشور روز چهارشنبه با حضور سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور، سرهنگ محمد زهرایی رئیس سازمان بسیج سازندگی، مهدی جمالی نژاد رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، مرادنیا استاندار کردستان، سردار رجبی فرمانده سپاه بیت المقدس و جمعی از مسئولان اجرایی استان کردستان در روستای پایگلان سروآباد برگزار شد.

در سفر یک روزه سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین به استان کردستان، به صورت همزمان ۴ هزار و ۵۰۰ پروژه زودبازده و عام‌المنفعه که توسط بسیج سازندگی در نقاط مختلف کشور احداث شده، به بهره برداری می رسد که ۱۳۶ طرح آن مربوط به کردستان است.

۶۱۰۸/۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =