۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۳۱
کد خبرنگار: 1426
کد خبر: 83409808
۰ نفر

برچسب‌ها

۲ تیم خیریه دندانپزشکی در ایلام مستقر شدند

ایلام - ایرنا - سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: ۲ تیم خیریه تخصصی پزشکی و دندانپزشکی جهت ارائه خدمات دندانپزشکی در مناطق مختلف استان استقرار یافته اند.

دکتر محمد کریمیان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تیم های تخصصی دندانپزشکی موسسات خیریه سفیران مهربانی اصفهان و تیم خیریه زنده یاد دکتر مهرداد داوری با ظرفیت جمعاً ۶۵ پزشک، دندانپزشک و دستیار به مناطق محروم استان خدمات دندانپزشکی ارائه می کنند.

وی افزود: تیم خیریه سفیران مهربانی اصفهان نیز با ظرفیت ٢٥ دندانپزشک و دستیار از تاریخ ١ تا ٥ مرداد در شهر ایلام، مناطق سیل زده ماژین و عرب رودبار، مناطق محروم ملکشاهی( شهرستان هدف محرومیت زدایی بنیاد علوی) به گروه های هدف شامل دانش آموزان پایه ششم، بیماران سرطانی و ام اس، نیروهای خدمات شهری، داوطلبان هلال احمر و سایر گروه های هدف خدمات دندانپزشکی ارائه می کند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام ادامه داد: همچنین تیم خیریه زنده یاد دکتر مهرداد داوری با ظرفیت ٤٠ نفر پزشک و دندانپزشک که جمعی از همکاران ایشان بوده اند، برای دومین سال متوالی در استان استقرار می یابند.

این تیم خیریه سال گذشته در شهرستان ایوان و امسال نیز در شهرستان چرداول از ۲ الی ۵ مردادماه به گروه های هدف شامل دانش آموزان، مادران باردار، مددجویان کمیته امداد و سایر گروه های هدف نیازمند در این شهرستان خدمات دهی می کنند.

وی خاطرنشان کرد: کلیه بیماران جامعه هدف این موسسات خیریه دندانپزشکی طی چند روز اخیر توسط دندانپزشکان دانشگاه علوم پزشکی ایلام مورد غربالگری قرار گرفته اند.

دکتر کریمیان بیان نمود: در ایام استقرار این موسسات خیریه در سطح استان، خدمات دندانپزشکی به بیش از ٨٠٠ نفر شامل خدمات ترمیم، پرکردن، جرم گیری، کشیدن و عصب کشی در موارد الزامی ارائه می شود.

وی تصریح کرد: این برنامه در ادامه فعالیت های خیریه ای دانشگاه و در راستای مسئولیت پدیری اجتماعی دانشگاه و کمک به ایجاد عدالت در سلامت و کاهش مشکلات بهداشت دهان و دندان هم راستا با اولویت های وزارت بهداشت با محوریت مرکز مشارکت های اجتماعی دانشگاه اجرا می شود.

۷۱۸۰/۶۱۱۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =