بلایای طبیعی امسال ۱۷۰ هزار واحد مسکونی کشور را تخریب کرد

سنندج - ایرنا - معاون وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری ها گفت: سیل و بلایای طبیعی در سال جاری، موجب تخریب یکصد و ۷۰ هزار واحد مسکونی در کشور شد.

مهدی جمالی نژاد روز چهارشنبه در آیین بهره برداری همزمان چهار هزار و ۵۰۰ طرح محرومیت زدایی کشور که با حضور سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین با افتتاح مرکز بهداشت روستای پایگلان سروآباد کردستان برگزار شد، اظهار داشت: ۸۰ هزار پروژه برای خدمات دهی به مناطق سیل زده در نقاط مختلف کشور در حال انجام است.

وی از همکاری سپاه برای کمک به سیل زدگان در جریان سیل فروردین امسال تقدیر کرد و گفت: با وجود شرایط اقتصادی و تحریم‌ها هم افزایی و تعامل بین دستگاههای اجرایی و سپاه موجب شده است دوران طلایی را در حوزه اجرای پروژه های عمرانی داشته باشیم.

معاون وزیر کشور یکی از سیاست های این وزارتخانه را توزیع عادلانه خدمات و امکانات در مناطق مختلف اعلام کرد و افزود: تلاش می‌کنیم در شهرهای کوچک و روستاها زیرساخت های لازم را در بخش های مختلف از جمله فرهنگی و ورزشی فراهم و ارتقا دهیم.

جمالی نژاد اضافه کرد: برنامه ریزی برای اجرای ۴۰ هزار پروژه محرومیت زدایی در کشور نشان دهنده عزم سپاه و بسیج در این حوزه است.

آیین نمادین بهره برداری همزمان ازچهار و ۵۰۰ طرح محرومیت زدایی، عمرانی و زیرساختی کشور روز چهارشنبه با حضور سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور، سرهنگ محمد زهرایی رئیس سازمان بسیج سازندگی، بهمن مرادنیا استاندار کردستان، سردار محمدحسین رجبی فرمانده سپاه بیت المقدس و جمعی از مسئولان اجرایی استان کردستان در روستای پایگلان سروآباد برگزار شد.

در سفر یک روزه سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفینبه استان کردستان، به صورت همزمان چهار هزار و ۵۰۰ پروژه زودبازده و عام‌المنفعه که توسط بسیج سازندگی در نقاط مختلف کشور احداث شده، به بهره برداری می رسد که ۱۳۶ طرح آن مربوط به کردستان است.

۶۱۰۸ / ۳۰۳۴ 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =