افزایش ۱۲ درصدی برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها

بجنورد- ایرنا- معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی و تریبون‌ها در دانشگاه‌ها نسبت به سال تحصیلی گذشته ۱۲ درصد رشد داشته است.

غلامرضا غفاری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران خراسان شمالی استقبال دانشجویان از چنین برنامه‌هایی را بسیار خوب دانست.

وی همچنین به آئین نامه حجاب و پوشش در دانشگاه‌ها نیز اشاره‌ای کرد و اظهار داشت: این آئین نامه بازنگری خواهد شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین به برگزاری موسیقی و کنسرت در دانشگاه‌ها نیز اشاره‌ای کرد و گفت: موسیقی فاخر و بومی توسط دانشجویان در دانشگاه‌ها اجرا می‌شود، در این خصوص در دانشگاه آئین نامه خاص وجود دارد.

غفاری در ادامه بر مشارکت همه جانبه در انتخابات پیش رو نیز تاکید کرد و افزود: همه اقشار در این مهم شرکت خواهند کرد، ما نیز امکانات را به صورت عادلانه برای ورود به این بحث آماده می‌کنیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: همه کسانی که در چهارچوب قانون اجازه فعالیت در حوزه انتخابات را دارند می‌توانند در دانشگاه‌ها هم فعالیت کنند.

وی افزود: دانشگاه فضا را برای بحث‌های علمی - سیاسی به صورت عادلانه در چهارچوب قانون برای فعالان فراهم خواهد کرد.

غفاری اظهار داشت: سرانه حوزه فرهنگ در اعتبارات دانشگاه ها باید مستقل دیده شود و افزایش یابد.

وی گفت: هم اکنون فعالیت‌های حوزه فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه‌ها افزوده شده است اما اعتبارات این بخش مجزا و مشخص شده نیست، منابع مالی این بخش باید مستقل و به تناسب برنامه‌ها باشد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: هم اکنون منابع مالی حوزه فرهنگ در بخش‌های مختلف دیده شده است که نمی‌توان آماری از میزان آن ارائه داد، بودجه فرهنگی باید مشخص شده باشد.

وی بابیان اینکه هم اکنون دانشگاه‌ها نسل چهارم محسوب می‌شوند اظهار داشت: دانشگاه به این نتیجه رسیده‌اند که علاوه بر فعالیت در دو زیست آموزش و پژوهش به دو زیست فرهنگی و اجتماعی نیز توجه کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: هم اکنون دانشگاه در کنار مأموریت اصلی فعالیت‌های زیادی در حوزه فرهنگی و اجتماعی دارد که باید مهارت‌های دیگری نیز علاوه بر آموزشی برای قشر دانشجو فراهم کنند.

گردهمایی معاونان فرهنگی منطقه ۹ دانشگاه‌های کشور یکروزه در دانشگاه بجنورد برگزار شد که در این گردهمایی معاونان فرهنگی ۲۳ دانشگاه استان‌ها خراسان رضوی، جنوبی و شمالی، سمنان و گلستان حضور داشتند.

۳۰۰۷/‌‬ ۶۰۴۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =