آگاهی‌بخشی کارکرد مهم نماز جمعه است

سمنان- ایرنا- مسئول دفتر نمایندگی شورای سیاست‌گذاری ائمه‌جمعه استان سمنان گفت: آگاه کردن مردم در بخش‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی و سیاسی، کارکرد اصلی نماز جمعه در کشور است.

محمد حسن پیرچه روز چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت چهلمین سال‌گشت اقامه نمازجمعه در دفتر امام جمعه سمنان افزود: در نماز جمعه در ۴۰ سال گذشته برای بیان دغدغه‌های مردم تلاش شد و از این حیث دستاوردهای مهمی داشته است.

وی خاطر نشان کرد: نماز جمعه برکت تربیتی و اجتماعی قابل توجهی در کشور دارد و به رشد فکری مردم در بخش های مختلف کمک کرده است.

مسئول دفتر نمایندگی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان سمنان ادامه داد: برای مشارکت اقشار مردم در نماز جمعه برنامه‌ریزی شده و برای افزایش وحدت و همدلی در کشور اقدام می شود.

پیرچه تصریح کرد: مجریان و امامان جمعه با در اختیارداشتن تریبون نماز جمعه مردم را به وحدت و همدلی در جامعه ترغیب کنند و با این راهبرد می توان برای عزت و سربلندی ایران اسلامی گام برداشت.

وی اضافه کرد: برنامه تکمیل گام به گام مصلاهای استان سمنان برنامه ریزی شده و کمبود اعتبار اصلی ترین مانع تکمیل این طرح‌ها است.

مسئول دفتر نمایندگی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان سمنان گفت: مبلغ پرداختی به امامان جمعه مراکز استان از سوی دفتر رهبر معظم انقلاب برای اقامه‌نماز ناچیز است و این شخصیت های مومن، با اخلاص و تقوا به مردم خدمت می کنند.

اولین نماز جمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی پنجم مرداد ۱۳۵۸ در تهران به امامت آیت الله طالقانی اقامه شد.

۷۳۳۹/۶۱۰۳

اخبار مرتبط