۲۴۱۱ محصل دامغانی تحت حمایت بهزیستی هستند

سمنان- ایرنا- رئیس اداره بهزیستی شهرستان دامغان گفت: تمام هزینه‌های تحصیل و رفت و آمد ۲ هزار و ۴۱۱ دانش آموز و دانشجوی دامغانی تحت پوشش توسط بهزیستی پرداخت می‌شود.

محمود زحمتکش روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: بهزیستی دامغان سه هزار و ۳۰۰ خانواده را تحت پوشش دارد که به ۲ هزار و ۳۵۹ نفر از آنها مستمری پرداخت می‌شود.
وی اضافه کرد: مبلغ ماهیانه مستمری بگیران در دامغان بین یک میلیون و ۶۰۰ هزار تا چهار میلیون و ۶۰۰ هزار ریال از محل یارانه بهزیستی پرداخت می‌گردد.
زحمتکش خاطرنشان کرد: در حال حاضر، تنها مرکز مشاوره دولتی استان سمنان در شهرستان دامغان قرار دارد که خدمات مشاوره را بیشتر به صورت رایگان و یا با دریافت مبلغ حداقلی ارائه می‌کند.
وی ادامه داد: در حال حاضر، ٢٠ مهدکودک در شهرستان دامغان تحت نظر اداره بهزیستی فعالیت می‌کنند که یک مهدکودک در شهر امیریه به صورت دولتی و بقیه به شکل خصوصی اداره می‌شوند.
زحمتکش اظهار داشت: در این مهدها، ۲۵ شیرخوار، ۴۴ کودک ۲ تا سه ساله، ۱۲۲ کودک سه تا چهار ساله، ۲۲۱ کودک چهار تا پنج ساله و ۵۶۰ کودک پنج تا ۶ ساله نگهداری می‌شوند.
رئیس اداره بهزیستی شهرستان دامغان همچنین به جذب سه نیروی بومی در اورژانس اجتماعی دامغان اشاره کرد و گفت: سال ۹۸ با جذب سه نیرو از طریق آزمون در اورژانش اجتماعی شهرستان دامغان، این مرکز در نوبت کاری عصر نیز فعال شد و در حال حاضر اورژانس اجتماعی دامغان با هفت نیرو در نوبت‌های کاری صبح و عصر به مردم شهرستان خدمت رسانی می‌کند.
سه هزار و ۲۳۸ خانوار در دامغان از مددجویان بهزیستی شهرستان هستند.

۹۸۵۶/‏۶۱۰۳