۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۵۳
کد خبرنگار: 2296
کد خبر: 83409668
۰ نفر

برچسب‌ها

کیفیت هوای تهران سالم است

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز (چهارشنبه) با وجود افزایش ۶ واحدی غلظت آلاینده‌های ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون در مقایسه با روز گذشته با شاخص ۷۰ سالم است.

«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.»

به گزارش ایرنا از شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون هوای پایتخت در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز از ۶۴ به ۷۰ افزایش داشته است.

در همین مدت میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون همچون روز گذشته بر روی عدد ۵۳ قرار دارد.

آلاینده منوکسیدکربن نیز از ۲۳ به ۲۵ و آلاینده ازن از ۳۹ به ۷۸ افزایش یافته است.
بر این اساس، ایستگاه‌های اتوبان محلاتی (منطقه ۱۴) با شاخص ۱۱۴، تربیت مدرس (منطقه ۶) و شریف (منطقه ۲) با شاخص ۹۹ و میدان فتح (منطقه ۹) با شاخص ۹۷ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

همچنین ایستگاه‌های مسعودیه (منطقه ۱۵) و دانشگاه شهید بهشتی (منطقه یک) با شاخص ۵۷، سوهانک (منطقه یک) با شاخص ۶۲ و شهرداری منطقه ۱۵ با شاخص ۶۶ کمترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

تهرام/۷۲۴۵//‏۶۱۳۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =