۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۶
کد خبرنگار: 1678
کد خبر: 83409641
۰ نفر

برچسب‌ها

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه از ایرنا بازدید کرد

کرمانشاه- ایرنا- دکتر فاطمه رضوان مدنی مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه به همراه سه تن از معاونین خود روز چهارشنبه با حضور در دفتر ایرنا کرمانشاه با رئیس و خبرنگاران این مرکز گفت و گو کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ دکتر فاطمه رضوان مدنی در این دیدار با قدردانی از تلاش‌های خبرگزاری جمهوری اسلامی در راستای اطلاع رسانی، آگاهی بخشی و شفاف سازی در جامعه از ایرنا به عنوان رسانه‌ای اخلاق مدار یاد کرد و افزود: ایرنا با خبرنگاران متعهد و با درایت به خوبی حفظ امانت می‌کند.

وی با بیان اینکه ایرنا رسالت خودش را به درستی انجام می‌دهد، گفت: خبرگزاری رسمی کشور به اطلاع رسانی و شفاف سازی در کشور کمک می‌کند و چشم بیدار جامعه است و در استان کرمانشاه نیز همکاری خوبی با اداره کل بهزیستی دارد که قابل تقدیر است.

او در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه بهزیستی نزدیک به ۱۹۰ خدمت به جامعه ارائه می‌دهد و گستردگی کار در این سازمان زیاد است، گفت: جامعه هدف بهزیستی افراد و اقشار نیازمند و آسیب پذیر هستند و با توجه به اعتبارات کم و محدود دولتی و امکانات کم نیروی انسانی، مسئولیت ما سنگین است.

دکتر فاطمه رضوان مدنی مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه

او تاکید کرد برای ارائه خدمات مطلوب و بهتر به جامعه هدف نیازمند جلب و جذب مشارکت‌های مردمی هستیم و انتظار داریم ایرنا به عنوان رسانه معتبر کشور در این راه به ما کمک کند.

وی تاکید کرد ایرنا با اطلاع رسانی، آگاهی بخشی، آموزش به مردم و شفاف سازی فعالیت‌های بهزیستی به مردم نسبت به جلب و جذب مشارکت‌های مردمی و خیرین به این سازمان تلاش بیشتری کند.

۱۵۰ هزار نفر زیرپوشش خدمات بهزیستی هستند

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه در ادامه این گفت و گو گفت: ۱۵۰ هزار نفر در قالب ۶۳ هزار خانوار زیرپوشش بهزیستی استان هستند که یک هزار و ۱۰۴ نفر از معلولان، سالمندان و بیماران روانی در مراکز شبانه روزی بهزیستی قرار دارند.

رضوان مدنی افزود: گستره فعالیت‌ها و خدمات بهزیستی در جامعه زیاد است به طوری که ما علاوه بر نگهداری معلولان، سالمندان و بیماران روانی در مراکز، خدمات سیار اورژانس اجتماعی (۱۲۳)، خط مشاوره (۱۴۸۰)، مراکز کمپ ترک اعتیاد، مراکز ماده ۱۵ و مرکز ماده ۱۶ برای نگهداری معتادان متجاهر را داریم.

وی اضافه کرد: از ابتدای نهضت ساخت مسکن مددجویان تاکنون بیش از ۶ هزار و ۱۰۰ واحد ساخته شده که از این تعداد ۲ هزار و ۱۹۰ واحد برای مددجویان زلزله زده بوده است.

وی توضیح داد اما با این وجود مسکن مددجویان دغدغه بزرگی برای آنها و بهزیستی به شمار می‌رود به طوری که در استان ۱۷۸ خانواده دارای ۲ معلول و بالاتر داریم که فاقد مسکن هستند که با مشارکت خیرین، مردم و مسئولان دلسوز می‌توان این مشکل را برطرف کرد.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۲ هزار و ۶۰۰ روستا و ۳۴ شهر دارد.

۳۰۳۳/۸۰۶۶