۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۳
کد خبرنگار: 951
کد خبر: 83409637
۰ نفر

برچسب‌ها

ائمه جمعه در بیان مشکلات نقدهای منصفانه داشته باشند

سمنان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان گفت: ائمه جمعه در بیان مشکلات کشور، با تقویت وحدت‌آفرینی در جامعه، نقدهای دلسوزانه و منصفانه داشته باشند.

آیت الله سید محمد شاهچراغی روز چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت چهلمین سال‌گشت اقامه نماز جمعه در دفتر امام جمعه سمنان افزود: در اعلام بسیاری از اقدام های مسئولان نباید نقدهای تخریبی داشت و نام مدیران را در تریبون های نماز جمعه برای تخریب بیان کرد.

وی خاطر نشان کرد: مشارکت مردم انقلابی و مومن استان سمنان در آیین عبادی-سیاسی نماز جمعه در چهار دهه گذشته چشمگیر و پرشور بوده و با تشکیل صف های طولانی برای دفاع از آرمان های نظام جمهوری اسلامی در تلاش هستند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان ادامه داد: نماز جمعه در ایران و خارج از کشور دشمن زیاد دارد و خبرنگاران در ارتباط با اهمیت برگزاری این آیین معنوی از نوشتن مطالب انتقادی و تخریبی خودداری کنند.

آیت الله شاهچراغی اضافه کرد: حضور استاندار و مسئولان استان در آیین نماز جمعه سمنان بسیار چشمگیر است و اجرای طرح میزخدمت و حضور مدیران در این آیین معنوی برای بررسی مشکلات اقشار مردم بسیار ارزشمند است.

استعفای نماینده ولی فقیه در استان سمنان شایعه است

امام جمعه سمنان گفت: ماه های گذشته خبرهایی مبنی بر استعفای بنده از نمایندگی ولی فقیه در استان سمنان مخابره شد که این مطالب شایعه است.

وی خاطر نشان کرد: به هیچ عنوان قصد بازنشستگی و استعفا ندارم و تا جان در بدن برای اقامه نماز جمعه داشته باشم و عزل نشوم، به کارم ادامه می دهم.

آیت الله شاهچراغی اضافه کرد: نماینده ولی فقیه و امام جمعه مرکز استان منصوب رهبری است و اگر از جایگاهش استعفا دهد به معنی بی اعتنایی به حکم نصب است.

وی اضافه کرد: ائمه جمعه از نشستن بر سرسفره ثروتمندان و قدرتمندان خودداری کنند، چرا که این اقدام از نصایح رهبر معظم انقلاب است و در چند دهه ای که امام جمعه بودم سعی کردم که بر سرسفره ثروتمندان و قدرتمندان ننشینم.

اولین نماز جمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی پنجم مرداد ۱۳۵۸ در تهران به امامت آیت الله طالقانی اقامه شد.

۷۳۳۹/۶۱۰۳

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها