۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۸
کد خبرنگار: 2843
کد خبر: 83409584
۰ نفر

برچسب‌ها

سرمایه‌گذاری ۲۴۰ میلیارد ریالی در حوزه گردشگری فارس
عکس آرشیوی است

شیراز-ایرنا- هشت پروژه گردشگری در استان فارس در حال ایجاد است که بیش از ۲۴۰ میلیارد ریال ارزش‌گذاری شده و تا پایان شهریورماه جاری این طرح‌ها به مرحله افتتاح خواهد رسید.

جذب مشارکت بخش خصوصی یکی از اولویت‌های دولت یازدهم و دوازدهم بوده و بر جذب سرمایه‌گذاری با هدف توسعه صنعت گردشگری نیز تاکید شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس روز چهارشنبه خبر از افتتاح هشت پروژه سرمایه گذاری تا پایان نیمه اول سال جاری داد که ارزش همه این طرح‌ها ۲۴ میلیارد و ۱۶۰ میلیون تومان است که از این تعداد سه پروژه در شیراز، دو پروژه در شهرستان سپیدان، یک پروژه در دشت ارژن، یک پروژه در شهرستان رستم و یک پروژه در جاده فسا- داراب راه اندازی می‌شود.

هشت طرح سرمایه‌گذاری جدید در فارس

این مقام مسئول با اشاره به پیشرفت فیزیکی بیش از ۸۵ درصد پروژه‌ها ادامه داد: سه اردوگاه گردشگری درشهرستانهای فسا، رستم، سپیدان با سرمایه گذاری دو میلیارد و ۹۶۰ میلیون تومان، دو سفره خانه سنتی درشیراز و دشت ارژن با سرمایه گذاری ۴۳۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، یک هتل آپارتمان در شیراز با سرمایه گذاری ۲۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان، یک اقامتگاه سنتی در شیراز با سرمایه گذاری ۳۸۵ میلیون تومان و یک تفرجگاه با سرمایه گذاری ۱۸۰ میلیون تومان در سپیدان جزئیات این پروژها است.

به گفته مدیر کل میراث فرهنگی فارس برای راه اندازی این پروژه‌ها در مجموع ۲۴ میلیارد و ۱۶۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان سرمایه گذاری شده است که پس از بهره برداری از آنها زمینه اشتغال ۵۶ نفر ایجاد خواهد شد.

گفتنی است که در حال حاضر ۲۳۲ هتل-متل-هتل آپارتمان و مهمانپذیر، ۱۳۴ خانه مسافر و ۱۰۰ اقامتگاه بوم گردی در فارس فعالیت دارند.

۹۸۷۳/‏۶۱۱۳‬

برچسب‌ها

اخبار مرتبط