تلاش آسیایی ها برای کسب سهمیه فوتبال در المپیک توکیو

تهران - ایرنا - کنفدراسیون فوتبال آسیا در گزارشی به بررسی رقابت‌های انتخابی المپیک ۲۰۲۰ و تلاش تیم‌های فوتبال قاره کهن برای رسیدن به توکیو پرداخت.

در گزارش کنفدراسیون فوتبال آسیا AFC آمده است: شمارش معکوس برای آغاز رقابت سرنوشت‌ساز ورزشکاران برگزیده جهان در مسیر کسب سهمیه المپیک آغاز شده اما فوتبالیست‌های آسیا خیلی زودتر از دیگر رشته‌ها در این آزمون دشوار حاضر شده‌اند.

چهار تیم آسیایی با احتساب ژاپن، میزبان بازی‌ها در بخش مردان مسابقات فوتبال المپیک حضور خواهند یافت. همچنین ژاپن در بخش زنان نیز یکی از ۳ نماینده فوتبال آسیا خواهد بود.

هر ۲ تورنمنت انتخابی (زنان و مردان) مسیر دراماتیکی در فوتبال آسیا داشته است. راه صعود به المپیک در بخش زنان در ماه نوامبر ۲۰۱۸ آغاز شد، در حالی که مرحله انتخابی در بخش مردان از ماه مارس سال ۲۰۱۹ شروع شد و مسابقات نهایی در آغاز سال ۲۰۲۰ برگزار خواهد شد تا نمایندگان قاره انتخاب شوند.

در بخش مردان که رقابت‌ها با حضور تیم های زیر ۲۳ سال برگزار می شود، مسابقات با حضور ۴۴ تیم در مرحله انتخابی برگزار شد که در ۱۱ گروه رقابت کردند و تیم های نخست گروه ها به همراه تیم های برتر دوم و تایلند، میزبان بازی‌ها در دور نهایی مقدماتی انتخابی المپیک که  ژانویه سال ۲۰۲۰ (دی ماه 98) حضور خواهند یافت.

سرنوشت تیم های انتخابی قاره آسیا در مرحله نهایی رقابت ها به میزبانی تایلند مشخص می شود جایی که تنها ۳ تیم برتر مسابقات جایگاه خودشان را در توکیو ثبت خواهند کرد.

برندگان بازی های نیمه نهایی که در فینال حضور دارند به همراه تیم سوم در رده بندی، مجوز صعود به المپیک را کسب می کنند، هرچند اگر ژاپن به مرحله نیمه نهایی صعود کند حضور هر ۴ تیم پایانی در المپیک قطعی خواهد شد.

بازی های فوتبال در رقابت های المپیک توکیو در ۲۲ و ۲۳ جولای سال ۲۰۲۰ در بخش های زنان و مردان آغاز خواهد شد.

آسیا پیش از این موفق به کسب ۴ مدال در رقابت های فوتبال المپیک شده است. چین و ژاپن در سال های ۱۹۹۶ و ۲۰۱۲ در بخش زنان مدال نقره به دست آوردند. همچنین ژاپن در سال ۱۹۶۸ و کره جنوبی در المپیک ۲۰۱۲ مدال برنز بخش مردان را از آن خود کردند.

برچسب‌ها

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha