۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۳
کد خبرنگار: 1460
کد خبر: 83409436
۰ نفر

برچسب‌ها

 ۸۵۰ پرونده مشاوره در اورژانس اجتماعی اردکان بررسی شد

یزد - ایرنا - مسئول مرکز اورژانس اجتماعی بهزیستی اردکان گفت: با افتتاح این مرکز در سال ۱۳۹۱ تاکنون ۸۵۰ فقره پرونده از دادگستری شهرستان برای پیشگیری و مشاوره به این مرکز ارجاع و بررسی شد .

احمد فتاحی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بیشترین موارد ارجاع پرونده‌ها مربوط به دادخواست طلاق ، آسیب‌های اجتماعی، همسر آزاری، کودک آزاری، خشونت خانگی و اقدام به خودکشی بود.

وی با بیان اینکه از سال گذشته تاکنون ۲۵۲ پرونده به این مرکز ارجاع شد که ۲۴۵ مورد مربوط به دادگستری و بقیه خود معرف بودند، اضافه کرد: موضوع اکثر این پرونده‌ها مربوط به درخواست طلاق است که ۳۲ درصد آن به منجر به سازش شد.

مسئول مرکز اورژانس اجتماعی اردکان با بیان اینکه بیشترین علت درخواست طلاق اعتیاد، خیانت زن و شوهر ، عدم مسئولیت پذیری، اختلال روانی، دخالت والدین و اطرافیان زوجین و سایر موارد است .

فتاحی تصریح کرد: از این تعداد پرونده ۱۷۰ زوج بومی، ۸۲ زوج غیربومی، ۱۸۳ زوجه بومی و ۶۹ زوجه غیربومی بودند که درخواست طلاق دادند.

فتاحی در ادامه با بیان اینکه شماره تلفن ۱۲۳ جهت اعلام گزارش‌ خشونت در خصوص کودک آزاری، همسر آزاری، سالمند آزاری و خشونت خانگی است، اظهار کرد: تیم‌های سیار و کارشناسان خط تلفنی اورژانس اجتماعی به موارد خشونت رسیدگی می‌کنند.

وی ادامه داد: این مرکز در صورتی که طلاق ناشی از فقر باشد کمک‌های مالی هم می‌کند از جمله سال ۱۳۹۷، ۱۱ میلیون تومان کمک موردی انجام شد.

مسئول مرکز اورژانس اجتماعی اردکان، به ایجاد احساس نیاز در خانواده‌های زوج‌های جوان برای شرکت در دوره‌های آموزشی، مهارت‌های زندگی حتی در دوره کودکی و آموزش برنامه‌های خود مراقبتی از سنین کم تا بزرگسالی برای جلوگیری از کودک آزاری جنسی را خواستار شد و گفت: این مرکز در ۲ نوبت صبح و عصر و خط تلفن ۱۲۳ به صورت شبانه روزی در خدمت مردم است.

مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.

۷۵۴۴/‏‬ ۲۰۴۷/

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =