۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۰۶
کد خبرنگار: 2845
کد خبر: 83409398
۰ نفر
 جمع آوری ۲۲۰ دستگاه استخراج ارز دیجیتال در آباده

شیراز - ایرنا- مدیر شرکت توزیع نیروی برق شهرستان آباده از جمع آوری تعداد ۲۲۰ دستگاه استخراج‌ ارز دیجیتال در این شهرستان خبر داد و بیان داشت : دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال جمع‌آوری شده به شکل غیرقانونی وارد کشور شده و تاکنون تعرفه مشخصی برای برق مصرفی آنها مشخص نشده است.

علی‌رضا اسکندری روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا گفت: استفاده از این دستگاه‌ها منع قانونی دارد و میزان برق مصرفی این دستگاه‌ها بسیار زیاد است.

این مقام مسؤول خاطرنشان کرد: استفاده کنندگان از ماینرهای جمع‌آوری شده از برق یارانه‌ای ارزان قیمتی که دولت با هدف رونق تولید و اشتغال در اختیار واحدهای صنعتی و کشاورزی قرار می‌دهد، بهره گیری می‌کردند.

مدیر توزیع برق شهرستان آباده با یادآوری اینکه جمع‌آوری این دستگاه‌ها طبق ضوابط قانونی انجام شده است، گفت: در این ارتباط با هماهنگی مراجع قضائی و انتظامی، نسبت به شناسایی ۱۰ مزرعه استخراج ارز دیجیتال و جمع‌آوری این دستگاه‌ها اقدام شد.

استخراج ارز دیجیتال این روزها به عنوان یک صنعت معرفی می‌شود. در حالی که در چند ماه گذشته تعداد استخراج کنندگان آن در ایران بسیار زیاد شده است، وزارت نیرو این کار را به دلیل مصرف زیاد برق ممنوع اعلام کرده است.

بیت کوین یا ارز دیجیتال یک نوآوری اینترنتی است که پیشینه‌اش به سال ۲۰۰۹ بازمی‌گردد و در این ۱۰ سال فراز و نشیب‌هایی بسیار را پشت سر گذاشته است.

شهرستان آباده در فاصله ۲۷۳ کیلومتری شمال شیراز دراستان فارس قرار دارد.

۹۸۶۴/‏‬ ۶۱۱۳

اخبار مرتبط