بهره برداری از ۴۵۰۰ طرح محرومیت زدایی در کشور آغاز شد

سنندج - ایرنا - مراسم بهره برداری از ۴۵۰۰ پروژه محرومیت زدایی کشور روز چهارشنبه در آیینی نمادین با حضور سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین با افتتاح یک طرح بهداشتی در روستای پایگلان از توابع شهرستان سروآباد در استان کردستان آغاز شد.

آیین بهره برداری از ۴۵۰۰ پروژه محرومیت زدایی، عمرانی و زیرساختی کشور با حضور سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور، محمد زهرایی رئیس سازمان بسیج سازندگی و مهدی جمالی نژاد رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری ها کشور، استاندار کردستان،  فرمانده سپاه بیت المقدس و جمعی از مسئولان اجرایی استان کردستان برگزار شد.

در سفر یک روزه سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین به استان کردستان، به صورت همزمان ۴ هزار و ۵۰۰ پروژه زودبازده و عام‌المنفعه که توسط بسیج سازندگی در نقاط مختلف کشور احداث شده، به بهره برداری می رسد.

در یک طرح مشترک که سپاه با کمک دولت انجام می‌دهد ۴۰ هزار طرح و پروژه تعریف شده که به فراخور استان‌ها تا پایان سال‌جاری به تدریج به بهره‌برداری خواهند رسید.

۱۳۶ پروژه از آمار ۴ هزار و ۵۰۰ پروژه‌ قابل افتتاح در روز دوم مرداد در استان کردستان قرار دارد که خانه بهداشت پایگلان در شهرستان سروآباد به نمایندگی از دیگر پروژه‌های استانی و کشوری با حضور مسئولان لشگری و کشوری افتتاح شد.

برای اجرای این ۱۳۶ پروژه در مجموع هشت میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان با کمک دولت، خیرین و امکانات سپاه هزینه شده است.

                                                                           

رئیس سازمان بسیج مستضعفین روز چهارشنبه در بدو ورود به سنندج با حضور در بهشت محمدی به مقام شامخ شهدای کردستان احترام کرد.

فرمانده سپاه بیت المقدس استان و جمعی از فرماندهان سپاه و مدیران اجرایی کردستان در این برنامه، رئیس سازمان بسیج مستضعفین را همراهی می کردند.

سردار غلامرضا سلیمانی در جمع خبرنگاران گفت: تاکنون ۱۱ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی برای سیل زدگان استان‌های خوزستان، لرستان و گلستان با کمک مردم، دولت و حضور گروه های جهادی بسیج سازندگی در دست احداث یا تعمیر و بازسازی است و باقی واحدهای مسکونی آسیب دیده نیز در کمترین زمان به بهره برداری می رسند.
وی با اشاره به اینکه توسعه و امنیت دو بال حرکت یک کشور و یک ملت است، یادآور شد: نظام مقدس اسلامی از ابتدای پیروزی انقلاب، هر دو راهبرد را در دستور کار داشته است ضمن اینکه توسعه، نیازمند امنیت است و با لطف خدا، امنیت کشور ما بخصوص استان‌های مرزی در دنیا مثال زدنی است و در سایه همین امنیت، شاهد پیشرفت،  آبادانی و توسعه‌ هستیم.
سردار سلیمانی افزود: در طول ۴۰ سال گذشته، استان‌های کُردنشین با مردم وفادار، انقلابی و ولایت مدار و میهن دوست خود، ثابت کرده اند اجازه نخواهند داد کسانی با هر عنوان و پوششی و تحت هر نام جعلی که برای خودشان انتخاب می‌کنند، خدایی ناکرده کوچکترین خدشه‌ای به امنیت کشور وارد کنند.
فرمانده بسیج مستضعفین کشور همچنین به همراه جمعی از مسئولان استان به دیدار خانواده شهید پیشمرگ مسلمان کُرد، فتح الله آقا ویسی رفت، این شهید بزرگوار سال ۶۲ در درگیری با عناصر ضد انقلاب در دولاب به درجه رفیع شهادت رسید.

سپاه کردستان در قالب قرارگاه پیشرفت و آبادانی، اجرای محرومیت‌زدایی از روستاهای دو شهرستان بیجار و سروآباد را از سال گذشته آغاز کرده ضمن اینکه در هر شهرستان هم یک دهستان زیرپوشش اجرای این طرح‌ها قرار گرفته است.

۶۱۰۸/۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =