مسابقات فوتسال و والیبال دانش‌آموزان کشور در اردبیل آغاز شد

اردبیل- ایرنا- مسابقات فوتسال و والیبال دانش‌آموزان پسر در قالب سی و ششمین دوره مسابقات ورزش دانش‌آموزی کشور با برگزاری آیین افتتاحیه در سالن ورزشی شهید آسمانی اردبیل آغاز شد.

به گزارش ایرنا، رییس فدراسیون ورزش دانش‌آموزی کشور در این آیین، ورزش را بخشی از اهداف تعلیم و تربیت در مدارس عنوان کرد و گفت: در سی و ششمین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان کشور که در پنج استان و در ۱۴ رشته در حال برگزاری است، بیش از ۱۰ هزار دانش‌آموز حضور دارند.

حسین بابویی با تاکید بر استفاده از همه ظرفیت‌ها برای توسعه ورزش دانشآموزی در کشور افزود: ما در کنار تحصیل باید مدرسه را به محیط شاد برای دانش آموزان تبدیل کنیم چرا که اتفاقات تربیتی مفید در محیط مدرسه شاد رخ می‌دهد.

وی بیان کرد: وزارت آموزش و پرورش در چارچوب سند تحول بنیادین آموزشی به دنبال فرصت برای تبدیل مدارس به کانون‌های واقعی تربیت و تامین شرایط پرنشاط، سالم و پویا در مدارس است.

رییس فدراسیون ورزش دانش‌آموزی کشور همچنین گفت: ورزش رسمی و حرفه‌ای از دل مدارس شکل گرفته و توسط دانش‎آموزان شروع می‌شود و بر همین اساس، در مدارس استان‌های کشور در زمینه ورزش دانش‌آموزی اقدامات وسیعی صورت می‌گیرد.

بابویی خواستار توجه به نخبه‌یابی در میان ورزشکاران حاضر در این مسابقات شد و افزود: برگزیدگان این مسابقات به رقابتهای بین‌المللی ورزش دانش‌آموزی اعزام خواهند شد.

احمد ناصری مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل نیز برگزاری این رقابتها  را گامی مهم در کسب تجربه برای ورزش دانش‌آموزی استان دانست و گفت: هدف این مسابقات که با حضور ورزشکاران دانش‌آموز ۳۱ استان تدارک دیده شده، تامین شرایط سلامت جسم و نشاط روحی دانش‌آموزان است.

در این آیین، پیام سرپرست وزارت آموزش و پرورش که در آن بر اهمیت توسعه ورزش در مدارس به منظور دستیابی به سلامت دانش آموزان تاکید شده بود، قرائت شد.

حضور ۸۰۶ دانش آموز ورزشکار در اردبیل 

میزبانی برگزاری مسابقات دو رشته پرطرفدار والیبال و فوتسال دانش‌آموزان کشور در سال جاری به اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل واگذار شده و بر همین اساس ۸۰۶ دانش‌آموز برای شرکت در سی و ششمین دوره مسابقات ورزش دانش‌آموزی از ۳۱ استان کشور به اردبیل آمده‌اند.

این مسابقات تا هفتم مردادماه با شرکت ۳۷۲ دانش‎آموز فوتبالیست در قالب ۳۱ تیم استانی و ۴۳۴ ورزشکار والیبالیست در قالب ۳۱ تیم از استان‌های کشور برگزار می‌شود.

به گفته معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل، برای حضور در این رقابت ورزشی در قالب هر تیم فوتسال دانش آموزی استان‌های کشور ۱۲ نفر و هر تیم والیبال نیز ۱۴ نفر دانش آموز پسر دوره متوسطه اول و متوسطه دوم از ۳۱ استان کشور به اردبیل اعزام شده‌اند.

وی مجموع عوامل اعم از دانش‌آموز ورزشکار، مربی، داور، مسئولان و سرپرستان تیم، و عوامل اجرایی برگزار کننده فوتسال و والیبال سی و ششمین دوره مسابقات ورزش دانش‌آموزی در استان اردبیل را یک هزار و ۴۲ نفر اعلام کرد.

صاحب همچنین سالن ورزشی امام خمینی(ره) آموزش و پرورش، سالن شهید آسمانی و سالن جهان پهلوان حسین رضازاده و نیز سالن ورزشی دانشگاه پیام‌نور استان را محل برگزاری این دوره از مسابقات اعلام کرد.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل همچنین اعلام کرد: در حاشیه این مسابقات، گردهمایی روسای انجمن‌های فوتسال سراسر کشور نیز به میزبانی اردبیل برگزار می‌شود و قرار است حسین شمس به عنوان فنی‌ترین مربی فوتسال جهان در قالب یک کارگاه فنی، یک دوره آموزشی را برای مربیان فوتسال دانش‌آموزی برگزار کند.

صاحب با اشاره به محدودیت فضاهای ورزش دانش آموزی استان خواستار مساعدت و توجه مسئولان استانی و کشوری به تامین زیرساخت‌های ورزشی در مراکز آموزشی استان شد و بیان کرد: سرانه ورزش دانش‌آموزی استان اردبیل هم اکنون ۲۱.۶ سانتیمتر بوده و کمتر از میانگین کشوری است.

۱۹۰۵/۶۰۱۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =