۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۱۰
کد خبرنگار: 1462
کد خبر: 83409246
۱ نفر
۲۱ هزار هکتار از شالیزارهای آستانه اشرفیه مکانیزه برداشت می‌شود

رشت-ایرنا-مدیر جهاد کشاورزی آستانه اشرفیه گفت: با توجه به وجود حدود ۸۰۰ دستگاه کمباین در این شهرستان ، امسال حدود ۲۱ هزار هکتار از اراضی زیر کشت برنج این منطقه بصورت مکانیزه برداشت می شود.

حمیدرضا سلیمانی عصر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا  در حاشیه نخستین برداشت مکانیزه برنج در این شهرستان در سطح ۵ هزار متر مربع اراضی کوی امام بخش بندرکیاشهر (رقم هاشمی) توسط محمد اجدادی یکی از کشاورزان منطقه  اظهار داشت: این شهرستان دارای ۲۳ هزار و ۵۷۰ هکتار از اراضی زیر کشت برنج است.

وی با بیان اینکه بیش از ۸۰ درصد این اراضی امسال بصورت مکانیزه برداشت خواهد شد افزود: توسعه بخش مکانیزاسیون برنج طی سال های اخیر نقش موثری در بهره وری عوامل تولید و کاهش هزینه های کشاورزان و تولید کنندگان برنج این شهرستان داشته است.

وی در ادامه به پرداخت بیش از ۱۱۰ میلیارد ریال تسهیلات بخش مکانیزاسیون در این شهرستان از ابتدای سال گذشته تا کنون اشاره و تصریح کرد: پرداخت این تسهیلات که همچنان تداوم دارد، با هدف توسعه بخش مکانیزاسیون کشاورزی صورت گرفته است.

به گفته سلیمانی با توسعه این بخش، امسال حدود ۱۹ هزار هکتار از اراضی این شهرستان بصورت مکانیزه نشاء شده که این میزان در سال گذشته ۱۶ هزار و ۲۷۶ هکتار بوده است.

وی توسعه بخش مکانیزاسیون کشاورزی را از سیاست های مهم جهاد کشاورزی عنوان و یاداوری کرد: سال گذشته بیش از ۶۱ هزار تن برنج سفید توسط کشاورزان این منطقه تولید و به بازار مصرف عرضه شده که پیش بینی می شود این میزان امسال به ۶۵ هزار تن افزایش یابد.

وی از هاشمی، جمشید جو، حسن سرا، دم زرد و دم سیاه به عنوان مهمترین ارقام برنج این شهرستان نام برد و ادامه داد: ارقام برنجی که در این منطقه کشت و تولید می شوند از نظر کیفیت در سطح کشور مطرح بوده، ضمن آنکه از لحاظ سطح زیر کشت رتبه دوم استان را دارا می باشند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، تولید برنج به عنوان یکی از مهمترین محصولات کشاورزی نقش موثری در رونق اقتصادی شهرستان آستانه اشرفیه دارد.

آستانه اشرفیه با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای ۱۰۵ روستاست و در شرق گیلان واقع است.این شهرستان دارای ۲۳ هزار و ۵۷۰ هکتار از اراضی زیر کشت برنج است.

۷۲۸۷ /۶۰۳۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =