۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۵۹
کد خبرنگار: 1360
کد خبر: 83409096
۰ نفر

برچسب‌ها

اخبار کوتاه استان اصفهان

اصفهان - ایرنا - انتقاد فرماندار خور و بیابانک از نبود کمپ ترک اعتیاد، ثبت وقایع وقایع حیاتی در نایین و آسفالت ۷۰ کیلومتر راه روستایی خور و بیابانک ۴۹ میلیارد ریال نیاز است، از جمله خبرهای کوتاه روز چهارشنبه استان اصفهان است.

خور و بیابانک

 رئیس اداره ثبت احوال خور و بیابانک گفت: تا کنون 2 هزار و 500 نفر از افراد واجد شرایط کارت ملی هوشمند دریافت نکرده اند.

محمد جعفر نقوی روز دوشنبه درگفت و گو با ایرنا اظهار داشت: اکنون ۸۵ درصد از مردم خور و بیابانک دارای کارت ملی هوشمند هستند.

وی اظهارداشت: انتظار می رود جمعیت باقیمانده با مراجعه به مراکز خدماتی و دفاتر ثبت احوال برای دریافت این کارت هوشمند اقدام کنند.

وی با بیان اینکه ۱۳ هزار نفر در این شهرستان واجد شرایط دریافت کارت ملی هوشمند هستند، گفت: ۱۵ درصد از جمعیت باقیمانده هنوز برای دریافت و خدمات جدید کارت ملی هوشمند اقدام نکرده اند.

به گفته نقوی کارت هوشمند ملی با سه کاربرد اصلی شناسایی، تصدیق هویت و امضای دیجیتال، این امکان را فراهم می کند تا از آن به عنوان یک ابزار چند منظوره استفاده شود.

وی تصریح کرد: کارت ملی هوشمند یک فضا و یک قابلیت است و برای ساختارهای بانکی، بیمه، انتخابات و سایر برنامه ها استفاده خواهد شد.

۹۸۶۰

خور و بیابانک 

 برای آسفالت ۷۰ کیلومتر از راههای روستایی خور و بیابانک ۴۹ میلیارد ریال نیاز است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان خور و بیابانک در گفت و گو با ایرنا افزود: در 2 ماه گذشته امسال با اعتبار ۳۵ میلیارد ریال ۵۰ کیلومتر از راه های روستایی این شهرستان آسفالت حفاظتی به روش چیپ سیل شد.

مرتضی زرگر انعطاف پذیری، جلوگیری از تشکیل یخ در لایه آسفالت، سازگار با محیط زیست، کاهش ترک خوردگی در برابر انبساط و انقباض و کاهش استفاده از قیر را از مزایای روکش حفاظتی آسفالت چیپ سیل عنوان کرد.

روزانه بیش از ۱۰ هزار خودروی سبک و سنگین در محورهای اصلی و روستایی شهرستان خوروبیابانک تردد می کند که حدود ۴۰۰ دستگاه آن تریلرهای حامل سنگ است.

۹۸۶۰

خور و بیابانک 

فرماندارخور و بیابانک از نبود کمپ ترک اعتیاد در این شهرستان انتقاد کرد و توجه مسوولان مرتبط نسبت به راه اندازی این کمپ را خواستار شد.

 عباس بلانیان در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خور و بیابانک گفت: بیش از دو سال است که از سوی بهزیستی استان اصفهان مجوزی برای راه اندازی کمپ ترک اعتیاد در این شهرستان صادر نشده است.

وی افزود: نبود کمپ ترک اعتیاد باعث بروز مشکلاتی شد به طوری که هر بار معتادان دستگیر و به شهرهای همجوار فرستاده می‌شوند و بعد از چند روز آزاد و دوباره به این شهرستان باز می گردند.

فرماندار خور و بیابانک با اشاره به کشفیات مواد مخدر در این شهرستان افزود: طی دو سال گذشته بیش از پنج تن انواع موادمخدر در این شهرستان کشف و ضبط شده که رشد قابل توجهی نسبت به چند سال گذشته داشته است.

بلانیان با بیان اینکه ۹۵ درصد از سرقت های این شهرستان از سوی معتادان صورت می گیرد، گفت: در چهار ماهه نخست امسال ۷۰ درصد افزایش سرقت در این شهرستان داشته ایم.

وی افزود: مهم‌ترین عاملی که می‌تواند به امنیت یک جامعه کمک کند ایجاد اعتماد و همکاری‌های متقابل پلیس و افراد در جامعه است که این امر در این شهرستان به خوبی به چشم می‌خورد.

۹۸۶۰

 نماینده مردم شهرستانهای نایین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی گفت: نامگذاری سال ۹۸ به عنوان سال رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری نشان دهنده اهمیت تولید اصلی تامین معیشت و رفاه مردم در سایه شکوفایی اقتصادی و اشتغال پایدار است.

عباسعلی پوربافرانی در گفت و گو با ایرنا افزود: خرید کالای ایرانی و استفاده از توان داخلی نقش بسزایی در تحقق شعار سال دارد.

وی با بیان اینکه تحریم ها می تواند فرصتی برای خودکفایی باشد گفت:  با باور داشتن به توان داخلی و ظرفیت هایی بالقوه کشور می توان در برابر تحریم ها پیروز شد.

وی گفت: با خرید کالای ایرانی در سایه رونق تولید به اشتغال پایدار خواهیم رسید چون با اشتغال پایدار شکوفایی اقتصادی معیشت و رفاه مردم تامین می شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: امروز باید از فرصت بهترین استفاده را داشته باشیم هم در جذب سرمایه گذار و هم تولید چرا که می تواند اشتغال پایدار را رونق ببخشد.

وی افزود: بروکراسی های اداری و عدم انجام به موقع کارها موجب می شود فرصت ها ازبین برود و انگیزه سرمایه گذاری کاهش یابد.

پوربافرانی خاطرنشان کرد: ما باید برای هر کاری برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت داشته باشیم و هر کاری با مطالعه و کارشناسی شده انجام دهیم تا دچار مشکل نشویم.

۹۸۶۰

 نایین

مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان در دیدار با فرماندار شهرستان نایین گفت: وقایع حیاتی نایین در سال گذشته صد در صد در مهلت مقرر انجام شده است.

غفرانی گفت : اکنون بالغ بر ۲۶ هزار کارت هوشمند ملی صادر شده که تعداد حدود ۶ هزار نفر از جامعه هدف که ۳۲ هزار نفر می باشند تا کنون کارت هوشمند ملی دریافت نکرده اند.

وی خاطر نشان کرد : کارت های ملی قدیمی دیگر اعتبار ندارد و همه خدماتی که به شهروندان در ادارات دولتی ارایه خواهد شد باید حتما با کارت ملی هوشمند انجام گیرد.

حسن غفرانی کجانی ادامه داد در بهار سال ۱۳۹۷ شاهد ثبت ۱۴۷ تولد در شهرستان نایین بوده ایم که این آمار در بهار امسال به ۱۱۰ تولد کاهش یافته است.

مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان در خصوص ارایه خدمات به روستاییان گفت: هشت هزار نفر از جمعیت شهرستان نایین در قالب سه هزار خانوار در روستاها سکونت داردند که علی رغم مشکلات و محدودیت ها کلیه این عزیزان را با اعزام تیم های سیار تحت پوشش قرار داده ایم.

محمود جمالی فرماندار نایین گفت: با توجه به نزدیکی به انتخابات تقاضا داریم نسبت تسریع در صدور کارت هوشمند ملی افراد باقی مانده در شهرستان تدبیر شود.

نایین

 با تکمیل طرح آبرسانی مجتمع کوهستان بهارستان در شهرستان نایین افزون برپنج هزار نفر از روستاییان شهرستان نایین از خط انتقال سراسری آب بهره مند خواهند شد.

در طرح آبرسانی مجتمع کوهستان بهارستان تعداد کل روستاهای این پروژه ۴۶ روستا می باشد که از این تعداد چهار روستا تا پایان سال ۱۳۹۶ به پروژه متصل شده اند و فاز دوم پروژه در حال اجرا می باشد که تعداد ۲۴ روستا با جمعیتی بالغ بر پنج نفر را زیر پوشش قرار خواهد داد .

وی بیان کرد :طول خط انتقال ۵۶ کیلومتر به همراه چهار باب مخزن  به حجم کلی 2 هزار متر مکعب می باشدکه اعتبار این طرح ۹۰ میلیارد ریال بوده و پیشرفت فیزیکی پروژه تاکنون ۳۰ درصد می باشد.

7136

خور و بیابانک

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خور و بیابانک گفت: برای تکمیل بقعه تاریخی شمس الدین محمد روستای مهرجان از توابع خور و بیابانک نیاز است.

حسین رئیسی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا به پایان عملیات مرمت و بازسازی گنبد این بقعه اشاره کردو افزود: برای مرمت گنبد و بخشی از دیواره ها تاکنون بیش از یک میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه شده است.

وی با بیان اینکه این اعتبار مربوط به سال های 90، 91 و 96 است افزود: امیدواریم با تامین و تخصیص اعتبار مورد نیاز  این اثر تکمیل و بازسازی شود.

وی ادامه داد: این بنا با مساحت و زیربنای 180 متر مربع، متعلق به قرن هشتم هجری و از دوره ایلخانیان است  و به شماره 19871 در تاریخ 22/8/86 در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.

به گزارش ایرنا، مقبره شمس الدین محمد با قدمت  بیش از700 ساله یکی از زیارتگا ه های اهالی مهرجان است و برمزارش ضریحی چوبین وجود دارد.

این بنا به صورت گنبد خانه ای واحد با حفظ اصالت دوره ایلخانی می باشد وداخل بقعه از مصالح خشت و گل با دیوارهای گچ کاری شده است.

شهرستان خور و بیابانک 11اثر ثبت شده ملی از دوره های صدراسلام، قرن هفتم، ساسانی، ایلخانی، سلجوقی، صفوی،  قاجار و پهلوی دارد.

روستای مهرجان در 33 کیلومتری جنوب شرقی مرکز شهرستان قرار دارد و یکی از مناطق گردشگری خور و بیابانک است.

خور و بیابانک با 12 هزار کیلومتر وسعت و 20 هزار نفر جمعیت در 420 کیلومتری شرق اصفهان واقع است و به عنوان قطب گردشگری استان و کشور محسوب می شود.

9860/6026/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =