ادعای جدید آمریکا درباره سقوط پهپاد ایران

تهران – ایرنا – آمریکا که نتوانست ادعای خود مبنی بر سرنگونی یک پهپاد ایرانی را ثابت کند اینک مدعی شده که هفته گذشته «شاید یک پهپاد دیگر» را هم ساقط کرده باشد.

«کنت مک‌کنزی» رئیس فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا (سنتکام) روز سه‌شنبه در مصاحبه‌ای با شبکه سی. بی. اس مدعی شد: مثل همیشه این یک مساله پیچیده تاکتیکی است. ما معتقدیم دو پهپاد بود. نظر ما این است که رویارویی موفقی با دو پهپاد داشتیم. شاید دو پهپاد بود که البته اطلاعی از آن نداریم.
وی در پاسخ به این پرسش که «پس شما در حقیقت دو پهپاد را ساقط کردید، نه یک پهپاد را؟» جواب داد: ما یقین داریم که یک پهپاد را ساقط کردیم. شاید یک پهپاد دیگر را هم سرنگون کردیم.
هفته گذشته دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مدعی شد که ناو آمریکایی «یو. اس. ‌اس باکسر» یک پهپاد ایرانی را سرنگون کرده است؛ آمریکایی‌ها نتوانستند ادعای خود را ثابت کنند.
همچنین این ادعا به سرعت توسط مقامات ارشد نظامی و دیپلماسی کشورمان تکذیب و ساعاتی بعد با انتشار تصاویر گرفته شده توسط پهپاد مورد ادعای ترامپ از همان ناو و چند کشتی آمریکایی دیگر بی‌اعتبار شد.
به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط نیروهای هوافضای سپاه پاسداران موجب شد تا ترامپ برای کاستن از شدت این زیان و اعاده حثیت چنین ادعایی را مطرح کند.
حتی برخی رسانه‌ها این احتمال را مطرح کردند که ناو آمریکایی احتمالاً یک پهپاد اماراتی را سرنگون کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =