۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۳۲
کد خبرنگار: 2863
کد خبر: 83408973
۰ نفر

برچسب‌ها

نظارت بر معلمان و مربیان خرید خدمت تقویت شود

قم ـ ایرنا ـ نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی معلمان و مربیان خرید خدمت، تخصص لازم را نداشته و باید نظارت بر آنها تقویت شود.

احمد امیرآبادی فراهانی عصر سه شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان قم افزود: در به کارگیری معلمان و مربیان در مناطق و نواحی مختلف آموزش و پرورش قم باید عدالت رعایت شده و بر فعالیت آنها به ویژه در مناطق محروم نظارت کافی انجام شود.

وی با بیان اینکه خیرین مدرسه ساز قم در سطح کشور الگو و نمونه هستند، خاطرنشان کرد: اقدامات و تلاش‌های بسیار خوبی در امر مدرسه سازی در قم صورت گرفته است، اما باید میزان دسترسی دانش آموزان در مناطق مختلف به مراکز آموزشی را به خوبی بررسی و بهبود ببخشیم.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی بر ضرورت توافق شهرداری و شورای اسلامی شهر قم با آموزش و پرورش استان، دیگر دستگاه‌های اجرایی و مالکان خصوصی برای در اختیار قراردادن زمین برای ساخت مدارس تأکید کرد.

لزوم توجه به فضاهای آموزشی

فرماندار قم نیز در این جلسه با بیان اینکه همه دستگاه‌های ذیربط باید برای تخصیص زمین با کاربری آموزشی به آموزش و پرورش ورود جدی داشته باشند، خاطرنشان کرد: شهرداری باید در طرح توسعه شهر و دادن مجوزهای ساخت، به فضاهای آموزشی دقت و توجه کند.

مرتضی حیدری وضعیت پیش دبستانی‌های استان قم را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: اگر سازمان آموزش و پرورش خود را از این مسأله کنار بکشد و سلیقه‌ای عمل شود، فاجعه بار خواهد بود، از این رو تمام مجوزهای پیش دبستانی‌ها باید از سوی آموزش و پرورش صادر شود.

استقبال مناسب از برنامه‌های اوقات فراغت

همچنین در این جلسه معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان قم گزارشی از برنامه‌های اوقات فراغت ارائه کرد و گفت: خوشبختانه برنامه‌های اوقات فراغت همچنان با جدیت در حال برگزاری است و استقبال بسیار خوبی از این برنامه‌ها صورت گرفته است.

ناصر حمزه‌ای در ادامه افزود: بر اساس توافق با اداره کل اتباع ومهاجرین خارجی استانداری قم، بیش از ۳۲ هزار دانش آموز اتباع و فرزندان طلاب خارجی می‌توانند به صورت رایگان در برنامه‌های اوقات فراغت در تمامی پایگاه‌های سطح شهر نام نویسی کنند.

وی خاطرنشان کرد: ۱۲۰ دانش آموز زائر اولی امام رضا (ع) از قم به مشهد مقدس اعزام شده و بیش از ۲۵۰ دانش آموز زائر اولی حضرت فاطمه معصومه (س) در شهر مقدس قم میهمان خواهند بود.

معاون آموزش و پرورش استان قم در پایان با اشاره به اعزام ۲ هزار و ۳۰۰ دانش آموز به مسابقات قرآنی سراسر کشور، تصریح کرد: نمایشگاه دستاوردهای فرهنگی و هنری دانش آموزان قم و پنج استان دیگر در طرح اوقات فراغت، اول شهریورماه در قم برپا می‌شود.

جلسه شورای آموزش و پرورش استان قم با حضور بهرام سرمست استاندار قم، احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی ذیربط در سالن جلسات امام جواد (ع) استانداری قم برگزار شد.

۸۱۴۶/‏‬ ۶۱۳۳/‏

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =