۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۵۲
کد خبرنگار: 2863
کد خبر: 83408961
۰ نفر

برچسب‌ها

هدایت تحصیلی دانش آموزان با جدیت پیگیری شود

قم ـ ایرنا ـ استاندار قم گفت: ارتباط میان دانش آموزان و سازمان آموزش و پرورش پس از کنکور نباید قطع شود، بلکه هدایت تحصیلی دانش آموزان با جدیت پیگیری گردد.

بهرام سرمست عصر سه شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان قم  افزود: دانش آموزان باید با توجه به نیاز جامعه، بازار کار و علاقه مندی خودشان، هدایت تحصیلی شده و ارتباط آنها با ممسئولان  مدارس ادامه داشته باشد.

وی با بیان اینکه باید ارزیابی دقیقی از اینکه دانش آموزان استان قم با چه رتبه ای و در چه رشته هایی در دانشگاههای کشور پذیرفته شده اند، انجام شود، خاطرنشان کرد: پذیرفته شدگان قمی در مراکز آموزش عالی کشور باید در همایشی مورد حمایت و تقدیر قرار بگیرند.

استاندار قم همچنین بر ضرورت آمادگی کامل برای سال آینده تحصیلی تأکید کرد و گفت: باید از هم اکنون اقدامات و برنامه ریزی های لازم برای استقبال از ماه مهر انجام شود و مسئولان  امر پیش بینی های لازم برای آغاز سال تحصیلی جدید داشته باشند.

وی خواستار تشکیل کارگروه ویژه ای با مسئولیت فرماندار قم برای تأمین زمین های مورد نیاز آموزش و پرورش برای ساخت مدارس شد و گفت: این کارگروه باید هرچه سریعتر با حضور دستگاههای اجرایی ذیربط تشکیل شده و زمین هایی با کاربری آموزشی را در همه نقاط شهر به ویژه نقاط کم برخوردار از مراکز آموزشی تعیین کند.

سرمست بر ضرورت ادامه با انگیزه و با جدیت برنامه های اوقات فراغت تأکید کرد و گفت: همه نهادها و دستگاههای اجرایی باید در اجرای برنامه های اوقات فراغت همکاری و مشارکت داشته و آموزش و پرورش را کمک کنند.

وی در پایان تصریح کرد: باید گزارش جامعی از اقدامات و میزان تحقق برنامه های دستگاههای اجرایی در طرح اوقات فراغت تهیه شود تا  ارگان های موفق  موفق مورد تقدیر قرار گرفته و دستگاههایی که در اجرای برنامه ها خوب عمل نکردند، پاسخگو باشند.

جلسه شورای آموزش و پرورش استان قم با حضور احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران و کارشناسان دستگاههای اجرایی ذیربط در سالن جلسات امام جواد (ع) استانداری  برگزار شد.

۸۱۴۶/ 6133/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =