۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۱۵
کد خبرنگار: 2456
کد خبر: 83408949
۰ نفر
حکم بازداشت ۱۰ متهم لیبیایی در ارتباط با ناپدیدشدن موسی صدر

بیروت- ایرنا- دادگاه لبنان حکم بازداشت غیابی ۱۰ متهم لیبیایی در ارتباط با پرونده ناپدید شدن امام موسی صدر و چند تن از همراهان او را صادر کرد.

به گزارش روزنامه الجمهوریه، قاضی زاهر حماده بازپرس دستگاه قضائی لبنان حکم بازداشت غیابی ۱۰ متهم لیبیایی از جمله سیف الاسلام قذافی پسر معمر قذافی دیکتاتور مخلوع لیبی در پرونده ناپدید شدن امام موسی صدر و محمد یعقوب و عباس بدرالدین دو همراه ایشان را صادر کرد.

عبدالله السنوسی و احمد رمضان الاصبیعی از بارزترین متهمان پرونده ناپدید شدن امام موسی صدر هستند.

دادستانی لبنان اعلام کرد: دلایلی در اختیار دارد که نشان می‌دهد این متهمان در ربوده شدن امام موسی صدر دست داشتند.

این درحالی است که وزارت خارجه دولت وفاق ملی لیبی بارها حکم دادگاه لبنان در این خصوص را نادیده گرفت، در نتیجه حکم بازداشت غیابی افراد مزبور صادر شد.

قاضی حماده به منظور ارجاع حکم جلب متهمان به پلیس بین الملل، سایر اقدامات حقوقی لازم را برای اجرایی شدن حکم دنبال خواهد کرد.

امام موسی صدر در ۱۴ خرداد ۱۳۰۷ هجری شمسی در شهر مقدس قم به دنیا آمد.پدر ایشان مرحوم آیت‌الله سید صدرالدین صدر، بود. امام صدر پس از اتمام مقدمات علوم حوزوی، در خرداد سال ۱۳۲۲ به حوزه علمیه قم رفت و در کنار تحصیلات حوزوی، سال ۱۳۲۹ به عنوان اولین دانشجوی روحانی در رشته «حقوق در اقتصاد» به دانشگاه تهران وارد شد.
امام موسی صدر در ۳ شهریور سال ۱۳۵۷ و در آخرین مرحله از سفر دوره‌ای خود به کشورهای عربی، بنا بر دعوت رسمی معمر قذافی دیکتاتور مخلوع لیبی وارد این کشور شد و در روز ۹ شهریور ربوده گردید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =