مشکلات کشور با همراهی ائمه جمعه برطرف می‌شود

تهران - ایرنا - رییس شورای سیاستگذاری ائمه سراسر کشور گفت: نماز جمعه در حفظ انقلاب اسلامی و خط امام نقش بی بدیل دارد و بسیاری از مسایل و مشکلات کنونی کشور را در گام دوم انقلاب می‌توانیم با همراهی ائمه جمعه برطرف کنیم.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی شورای سیاستگذاری ائمه سراسر کشور، حجت الاسلام محمد جواد حاج علی اکبری در دیدار با اعضای تشکل های دانشجویی کشور با اشاره به نقش مهم نماز جمعه در کشور افزود: تاسیس نهاد نماز جمعه فرصت مغتنمی برای کشور بود و اکنون در چهلمین سال اقامه نماز جمعه این نهاد اثر گذار، موج گفتمانی بسیار خوبی را در کشور پدید آورد و امتدادش دستاوردهای بسیاری داشتیم و به تاسیس نهاد نماز جمعه، پنج ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی منجر شد و اولین نماز جمعه به امات آیت ا.. طالقانی اقامه گردید و اکنون بعداز قرن ها مردم شاهد پدیده جدیدی بنام نماز جمعه شدند که از معجزات انقلاب اسلامی و اعظم برکات الهی است.
رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه اظهار داشت: با در نظر گرفتن واجب تخییری بودن فریضه نماز جمعه، آنچه در ۴۰ سال گذشته اتفاق افتاده خیلی پرافتخار است و از ابتدا تا کنون ۲ هزار و ۸۰ هفته خطبه نماز جمعه در سراسر کشور اقامه شد و اکنون در ۹۰۰ شهر و شهرستان و بخش های کوچک نماز جمعه اقامه می شود که این اتفاقی مبارک و شیرین است.
وی با اشاره به دیدار ائمه جمعه سراسر کشور با رهبر انقلاب، گفت: در محضر مقام معظم رهبری به برکات نماز جمعه اشاره شد و اکنون وقت آن است که میوه های شیرین این شجره طیبه احصاء شود که حیرت همگان را برانگیخته و عمل به این فرمان الهی در پرتو انقلاب اسلامی نصیب جامعه اسلامی شده است.
حجت الاسلام حاج علی اکبری به آثار معنوی فراوان نماز جمعه اشاره و تصریح کرد: از جمله آثار معنوی نماز جمعه این حج هفتگی که احساس سبکبالی خاصی به انسان است.

وی درخصوص مسایل مهمی که در خطبه های نماز جمعه بیان می شود، گفت: خطبه های نماز جمعه که توسط خوش فکرترین و برجسته ترین امامان جمعه و روحانیون بیان می شود تاکنون به حدود ۲۰۰ هزار ساعت خطبه رسیده که این سرمایه بزرگ معارفی است که برای هریک از آنها دست کم ۸ ساعت مطالعه صورت گرفته و از جمله بنده در خطبه های مسلسل ۵۰ هفته راجع به اخلاق و ۲۸ هفته درباره امر به معروف و نهی از منکر سخنرانی داشته ام.
رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه سراسر کشور به نقش مهم نماز جمعه در ارتقائ دانش سیاسی جامعه اشاره و تاکید کرد: نقش عجیبی که نماز جمعه راجع به ارتقائ دانش سیاسی جامعه داشته با توجه به رسانه ای شدن خطبه ها و انتشار گسترده ان در رسانه، بسیار مهم و تاثیر گذار بوده و مردم از طریق خطبه های نماز جمعه در جریان مسایل روز داخلی و خارجی در ابعاد مختلف سیاسی و اجتماعی و همه مناسبت های مختلف قرار می گیرند و تحلیل های خوب را می شنوند و در همه فراز و نشیب های گذشته نماز جمعه نقش مهمی ایفاء کرده و موجب بصیرت آفرینی در جامعه شده است که از ان جمله می توان به نقش نمازهای جمعه در بصیرت افرینی در جریان فتنه ها اشاره کرد.
وی افزود: فتنه های دهه ۶۰ نمونه ای بود که نمازهای جمعه توانست کشور را از این توطئه ها نجات دهد و با آگاه سازی جامعه تحلیل درست را در اختیار مردم قرار دهد و انگیزه ایجاد نماید، همچنین نقش نماز جمعه در سازماندهی اجتماعی بسیار فوق العاده است و بسیج کنندگی مردم برای شرکت در جبهه توسط نماز جمعه از باور و تصور خارج است.

حجت الاسلام حاج علی اکبری به دیگر برکات مادی و معنوی نماز جمعه اشاره کرد و گفت: در طول حیات این نهاد، رقابتی شکل گرفت که در شهرهای کوچک نماز جمعه داشته باشند چون از برکات معنوی آن بسیاری از مشکلات مادی و اقتصادی مردم نیز برطرف شد و اکنون ماموریت ما ارتقائ کیفی نماز جمعه است و این مسئولیت مهم که اکنون به ما سپرده شده متعلق به همه است و هر نوع خدمتی برای رونق و شکوفایی و حضور بیشتر مردم و کیفیت خطبه ها به نفع احاد جامعه و کشور است و به همین جهت ما متواضعانه و صمیمانه از همه تقاضای کمک داریم.

در این دیدار جمعی از اعضای تشکل های دانشجویی کشور، اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان، بسیج دانشجویی، اتحادیه نجمن اسلامی دانشجویان مستقل، اتحدیه انجمن های اسلامی دانشجویان (دفتر تحکیم وحدت) و جنبش عدالت¬خواه دانجشویی حضور داشتند که به ارایه دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =