۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۱۲
کد خبرنگار: 1369
کد خبر: 83408875
۰ نفر

برچسب‌ها

احزاب در انتخابات، رفاقت را بر رقابت ترجیح دهند

اصفهان - ایرنا - استاندار اصفهان گفت: اصفهان در خصوص انتخابات سرآمد همه استان ها در هماهنگی با انقلاب است، احزاب و جریان های سیاسی به گونه ای عمل کنند که رفاقت را بر رقابت ترجیح دهند.

عباس رضایی عصر روز سه شنبه در جمع نمایندگان احزاب استان اصفهان ، دفاع از منافع جامعه و حقوق شهروندی،  انتقال مطالبات شهروندان به تصمیم گیران و تصمیم سازان، جلوگیری از استبداد سیاسی و سیاستمداران و مسوولان را در برابر عملکرد پاسخگو کردن از جمله وظایف احزاب برشمرد.

وی با اشاره به این که در هماهنگی و همدلی، برکت هست، اظهارداشت: اگر برای انتخابات هم خدایی عمل کنیم خدا راه برای ما قرار خواهد داد، چه اشکالی دارد ۲۰ انسان کارشناس از احزاب جریان های مختلف که در چارچوب نظام فعالیت می کنند، برای رفع مشکلات استان با هم همراه شوند زیرا اصفهان در ۱۵ سال گذشته رشدی نداشته است و لذا به گونه ای عمل کنیم که به جای اینکه همدیگر را خنثی کنیم به فکر توسعه استان باشیم.
استاندار اصفهان در خصوص مطالبه خانه احزاب استان، تصریح کرد: اگر چه وظیفه استان است که پیگیری های لازم را داشته باشد ولی نقش اصلی به عهده خود احزاب است زیرا این خانه نباید دولتی باشد، البته در حد توان پیگیری می کنم و حتی اگر نیاز به حضور در تهران باشد مضایقه نخواهم کرد.

وی تصریح کرد : کشور در شرایط تحریم است که برای برون رفت از آن به اهل نظر و نظریه پردازان و به یک مجلس توانا، مقتدر، مدیر که عصاره ملت باشد و بتواند مشکلات ملت را حل کند، نیاز داریم.

رضایی اضافه کرد: معتقدم اگر کار نظام اسلامی ما به مو برسد ولی هرگز پاره نمی شود، چون خون شهدا و حمایت امام زمان (عج) پشتوانه آنست، نظام جمهوری اسلامی روزهای سخت تری نسبت به شرایط امروز داشته است و حتی در دورانی کار به جایی رسید که ما فقط و فقط ذخیره سه روز گندم داشته ایم ولی اتفاقی نیفتاد و نظام با قدرت و قوت به حرکت خود ادامه داد.
استاندار اصفهان با اشاره به تلاش های استکبار جهانی برای به بن بست کشیدن نظام اسلامی، تصریح کرد : یک روز آمریکا برای ایجاد موانع بر سر راه انقلاب اسلامی کشور به کشور حرکت می کرد ولی امروز شرکت به شرکت تحریم ها را دنبال می کنند.
رضایی با تاکید بر این که ترامپ به دنبال جنگ با ایران نیست، اظهارداشت: ترامپ یک فرد تاجر است و به فکر جنگ با ایران نیست ولی در عین حال در کنار او جنگ طلب ترین افراد همچون جان بولتن حضور دارند که تز آنها جنگ با ایران است.
وی با اشاره به بحران سازی های استکبار علیه انقلاب انقلاب ، ادامه داد: در همان روز که نخست وزیر ژاپن به کشور ما مسافرت می کند چه دست های پنهان بیگانه ای کشتی ژاپنی را هدف قرار می دهد و چند روز بعد کشتی ما را در جبل الطارق متوقف می کنند تا شرایط را علیه نظام اسلامی سخت تر کنند.
استاندار اصفهان با بیان اینکه هر روز و هر برهه نظام شرایط حساس دارد، ادامه داد: این مسائل ضرورت هوشیاری احزاب را می طلبد زیرا درست است انتخابات بهار احزاب است ولی آیا وظیفه احزاب همین است؟
رضایی افزود: اگر بیشتر اوقات در استانداری یکی از سفرای کشورهای دیگر را می پذیریم، اگر چه نیم ساعت وقت به خود اختصاص می دهد ولی پیامد رسانه ای آن  مهر ابطالی برخواسته استکبار جهانی در منزوی نشان دادن نظام است.
وی با بیان اینکه برخی آرزوهای ۱۵ ساله استان اصفهان در حال برطرف شدن است،  تاکید کرد:  بسیاری از مشکلاتی که آرزوی مردم بود به فضل خدا و همراهی مردم در حال مرتفع شدن است که از ذکر جزئیات آن  معذور  هستم زیرا معتقدم بسیاری از راهها را باید چراغ خاموش حرکت کرد.
استاندار اصفهان بیان کرد: جای تاسف و تعسر بود که در زمانی که استانداری تحویل گرفته شد، میزان بیکاری در اصفهان به عنوان صنعتی ترین استان کشور ۲.۷ درصد بیشتر از میانگین کشوری بود ولی طبق آخرین آمار مرکز آمار، امروز  یک دهم درصد اشتغال استان از متوسط کشوری بالاتر رفته است.
وی با اشاره به  در هماهنگی و همدلی برکت هست، گفت: اگر برای انتخابات هم خدایی عمل کنیم خدا راه برای ما قرار خواهد داد، چه اشکالی دارد ۲۰ انسان کارشناس از احزاب جریان های مختلف که در چارچوب نظام فعالیت می کنند، برای رفع مشکلات استان با هم همراه شوند زیرا اصفهان در ۱۵ سال گذشته رشدی نداشته است و لذا به گونه ای عمل کنیم که به جای اینکه همدیگر را خنثی کنیم به فکر توسعه استان باشیم.
وی ادامه داد: در خصوص انتخابات در اصفهان که سرآمد همه استان ها در هماهنگی با انقلاب است، احزاب و جریان ها به گونه ای عمل کنند که رفاقت را بر رقابت ترجیح دهند.
دیدار استاندار اصفهان با نمایندگان احزاب اصولگرا و اصلاح طلب و مستقل امروز در استانداری اصفهان برگزار شد.
پیش از سخنان استاندار برخی از دبیران و مسولان احزاب و تشکل های سیاسی استان به بیان دیدگاه های خود در خصوص ضرورت راه اندازی خانه احزاب استان، نقش احزاب در ایجاد نشاط اجتماعی و زمینه سازی برای حضور حداکثری مردم در رویداد سیاسی پرداختند.

هم اکنون در استان اصفهان بیش از ۸۰ تشکل سیاسی (در ۲۳ شهرستان) وجود دارد که نیمی از آنها رویکرد اصول‌گرایی و نیمی نیز رویکرد اصلاح طلبی دارند.

/ ۷۱۳۴/۶۰۲۶/
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =