۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۲۹
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 83408866
۰ نفر
مقام یمنی: حملات را درصورت اقدام متقابل سعودی ها، متوقف می کنیم

تهران – ایرنا - «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن روز سه شنبه گفت: آماده ایم در مقابل توقف حملات ائتلاف سعودی به یمن، حملات موشکی و هوایی خود را متوقف کنیم.

به گزارش پایگاه خبری المسیره یمن، المشاط افزود: از آغاز جنگ علیه یمن و تاکنون از توقف تجاوز به یمن استقبال کردیم و می‌کنیم و نمی‌خواهیم این جنگ را ادامه بدهیم مگر برای دفاع از خودمان.

وی گفت: مشکل کشورهای متجاوز به یمن با ما این است که ما از هیچ کس دنباله روی نمی‌کنیم.

رئیس شورای عالی سیاسی یمن اضافه کرد: ما مشکلی برای پرداختن به طرح گروه بین المللی بحران در خصوص انجام مذاکرات یمنی – سعودی، نداریم.

گروه بین‌المللی بحران یک سازمان غیردولتی است که در زمینه مناقشات خشونت بار تحقیق میدانی می‌کند و برای پیشبرد سیاست‌هایی به منظور پیشگیری، کاهش یا حل مناقشات فعالیت می‌کند.

مشاط همچنین تاکید کرد که یمن حضور آمریکا و رژیم صهیونیستی در طول مرزهایش را نمی‌پذیرد.

عربستان و امارات از ششم فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند. بر اثر این تجاوز تاکنون بیش از یکصد هزار یمنی کشته شدند.

حملات دقیق موشکی و پهپادی نیروهای یمنی به مراکز نظامی عربستان و نیروهای وابسته به آن در خاک یمن به کابوسی برای دولت ریاض تبدیل شده و تاکنون نتوانسته مانع این حملات شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =