تعدادی دانشجو در مشهد در حمایت از رهبر شیعیان نیجریه تجمع کردند

مشهد- ایرنا- جمعی از دانشجویان شرکت کننده در طرح ولایت، شامگاه سه شنبه همزمان با نماز مغرب و عشاء با تجمع در دانشگاه فردوسی مشهد حمایت خود را از شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه اعلام کردند.

به گزارش ایرنا، این دانشجویان با سر دادن شعارهایی ضمن محکوم کردن توسل به خشونت توسط دولت نیجریه،  انتقال سریع شیخ ابراهیم زکزاکی به خارج از بازداشتگاه و دسترسی ایشان به خدمات درمانی را خواستار شدند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد در حاشیه این تجمع به خبرنگار ایرنا گفت: بیش از هزار نفر از دانشجویان که در قالب بیست و چهارمین دوره آموزشی طرح ولایت در شهر مشهد حضور دارند در این تجمع شرکت کرده اند تا حمایت خود را از رهبر شیعیان نیجریه که در حال حاضر وضعیت جسمانی مناسبی ندارد نشان دهند.

محمد جواد هاشمیان افزود: دانشجویان با محکوم کردن این اقدام دولت نیجریه، از دولت جمهوری اسلامی می خواهند در پیگیری وضعیت شیخ ابراهیم زکزاکی موضع گیری انقلابی داشته باشد.

همچنین در بخشی از بیانیه ای که در این مراسم قرائت شد آمده است: امروز دشمنان برای مقابله با اسلام خواهی که به واسطه تاثیر از انقلاب اسلامی ایران سرعت و کیفیتش چند برابر شده است، تمام تلاش خود را به کار برده اند.

در فراز دیگری از این بیانیه آمده است: قاره آفریقا همیشه مورد ظلم و استعمار و استضعاف انسانی قرار گرفته است و حقوق سیاه پوستان سفید دل، همواره توسط کشورهای مدعی حقوق بشر پایمال و چهره کریه این کشورهای مدعی حقوق بشر امروزه بیش از پیش بر همگان واضح شده است.

نویسندگان این بیانیه ادامه داده اند: ما دانشجویان طرح ولایت ۹۸ جهان اسلام با عنایات خاصه حضرت ثامن الحجج (ع) اینجا جمع شده‌ایم تا با فراگیری مبانی اندیشه ناب اسلامی و به کار گیری عملی آن در راستای اهداف متعالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فریاد خود علیه ظلم و استکبار را به گوش تمامی انسان‌های آزاده جهان برسانیم و جنایات مستکبران عالم، که امنیت و آزادی را از بشریت سلب کرده‌اند محکوم کنیم.

بیش از دوماه پیش یک تیم پزشکی گزارش داد که شیخ ابراهیم زکزاکی و همسرش که در نیجریه در بازداشت به سر می برند به درمان فوری نیاز دارند.

هدف از برگزاری بیست و چهارمین دوره آموزشی طرح ولایت، کادرسازی برای تحقق گام دوم انقلاب است که  از روز دوشنبه ۱۷ تیرماه در مشهد آغاز شده است.

۲۰۳۰/۱۹۲۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =