مشارکت حداکثری مردم در انتخابات بیانگر اقتدار نظام است

زنجان - ایرنا - استاندار زنجان گفت: حضور حداکثری و مشارکت آحاد مردم در انتخابات از اقتدار جمهوری اسلامی حکایت دارد و اینکه چه کسی انتخاب می شود به برگزار کندگان ارتباطی نداشته، زیرا اقبال مردم این مهم را تعیین می کند.

فتح الله حقیقی عصر سه شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه دست اندرکاران برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات تلاش کنند، ا فزود: این مهم باید نمود داشته و حضور مردم در پای صندوق های رای بیش از گذشته چشمگیر باشد.

وی اظهار داشت: ورود در انتخابات به نفع یا ضرر کاندیدای انتخاباتی به هیچ عنوان از سوی هیچ فرد و مدیری پذیرفتنی نیست و به این مهم باید توجه کرد.

این مسئول ادامه داد: بارها تاکید شده مدیران دستگاههای اجرایی در انتخابات پیش رو بی طرف بوده و از طرفی ورود کاندیدای مختلف بر مشارکت مردم در پای صندوق های می افزاید.

وی اضافه کرد: برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات سلامت و امنیت انتخابات حاصل شود تمامی مدیران و عوامل اجرایی باید بی طرفانه عمل کنند.

حقیقی در ادامه با قدردانی ازخبرنگاران استان در انعکاس خوب اخبار مربوط به برگزاری سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان دختر سراسر کشور ا افزود: در این راستا خبرگزاری ها و رسانه ملی این استان پوشش بسیار خوبی در نحوه برگزار این دوره از مسابقات داشتند و میزبان خوبی از استان را به سطح کشور معرفی کرد.

استاندار زنجان همچنین از تخصص اعتبار ۴۰۰ میلیون تومانی به آموزش و پرورش برای بهبود وضعیت کنکور و ارتقای جایگاه استان در سطح کشور خبر داد و گفت: این اعتبار به تدریج در اختیار این اداره کل قرار می گیرد و این در حالی متوسط قبولی استان در کنکور سراسری در مدت ۶ سال بهتر جایگاه ۲۱ کشوری نبوده است.

وی اضافه کرد: این موضوع به معنای آن است با توجه استعداد و ظرفبت هایی که در این استان وجود دارد، قبولی مورد دلخواه در این حوزه حاص نشده و در واقع می توان گفت که در جایگاه خوبی قرار نداریم.

حقیقی افزود: بنابر این برای قبولی در دانشگاهها برگزاری کلاس های کنکور ضروری بوده و از طرفی نمی توان این کار را به دلیل نبود اعتبارات کافی در سطح وسیعی از مناطق استان انجام دادو باید از مدارس شبانه روزی آغاز شود.

وی یادآوری کرد: کیفیت نتایج بدست آمده از برگزاری کنکور ین استان در مدت ۶ سال گذشته نیز باید بررسی شود و این موضوع از ابعاد مختلف اهمیت بسزایی دارد.

استاندار زنجان ادامه داد: برای کسب موفقیت لازم در کنکور سراسری این استان باید با بهره گیری از تجارب افراد متخصص بر ابعاد مختلف و نارسایی بوجود بوجود آمده را تجزیه و تحلیل کرد تا نتیجه لازم محقق شود.

وی اظهار داشت: هدف گذاری صحیح و هدفمند و فرهنگ سازی لازم می تواند چشم انداز نتیجه خوبی را در این حوزه رقم بزند و متولیان امر تعلیم و تربیت در این راستا تلاش مضاعفی داشته باشند.

۹۶۴۶ / ۸۰۶۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =