۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۵۰
کد خبرنگار: 1385
کد خبر: 83408850
۰ نفر

برچسب‌ها

گریفیس پایان جنگ در یمن را امکان‌پذیر دانست

تهران – ایرنا - «مارتین گریفیس» نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن گفت که به اعتقاد او پایان جنگ در این کشور امکان‌پذیر است.

به گزارش سه‌شنبه رویترز، گریفیس در ژنو به خبرنگاران گفت: من معتقدم که حل مساله جنگ در یمن امکان پذیر است. هر دو طرف همچنان تاکید دارند که خواهان راه حل سیاسی هستند و راه‌حل نظامی امکان‌پذیر نیست. آنها به تمام ابعاد و جوانب مختلف توافق استکهلم متعهد هستند.
جنبش انصارالله و دولت مستعفی یمن در مذاکراتی که دسامبر سال گذشته (آذر ۹۷) در استکهلم پایتخت سوئد انجام شد به توافق‌هایی درخصوص استان ساحلی الحدیده از جمله اجرای آتش بس در این استان، و تبادل اسرا دست یافتند، اما این توافق‌ها با توجه به اختلاف‌های دو طرف بر سر جزئیات آن، به صورت کامل اجرایی نشد.
عربستان و امارات از ششم فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند. بر اثر این تجاوز تاکنون بیش از یکصد هزار یمنی کشته شدند.
هفتم تیرماه ۹۸ منابع خبری اعلام کردند امارات تصمیم گرفته است بخش بزرگی از نظامیان خود را از یمن خارج کند

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =