فرماندار خاش: برای رفع دغدغه جوانان باید متناسب با نیازهای‌شان برنامه‌ریزی شود

زاهدان - ایرنا - فرماندار خاش سیستان و بلوچستان گفت: برای رفع مشکلات و دغدغه جوانان در حوزه‌های مختلف باید متناسب با نیازهای‌شان برنامه‌ریزی و تدبیر تا نشاط و شادابی به جامعه تزریق شود.

صاحب‌گل صالحی روز سه‌شنبه در نشست اعضای ستاد ساماندهی امور جوانان خاش افزود: خروجی نشست‌ها و برپایی جشنواره‌ها باید با ارائه راهکار و اجرای برنامه موفق از حداقل یک مصوبه بهره‌مند باشد.

وی اظهار داشت: استفاده درست از فرصت‌ها و شبکه اجتماعی و فضای مجازی در فرهنگ سازی‌ها و کاهش دادن مشکلات و آسیب‌ها نقش بسزائی دارد.

صالحی ادامه داد: بسیاری از جوانان در عرصه اجتماع و فضای مجازی می خواهند ابراز وجود کنند و ظرفیت‌های خود را به نمایش گذارند، لذا توجه به توانمندی‌های این قشر باید مورد توجه مسئولان و خانواده ها باشد.

فرماندار خاش اهمیت ایجاد خانه جوان با هدف ایده پردازی جوانان، ایجاد سمن‌ها و سازمان‌های مردم نهاد، توجه به نیازهای فرهنگی، هنری، تفریحی و سیاحتی جوانان و احیای سنت‌ها و فرهنگ و آداب و رسوم غنی منطقه را برای کاهش دادن مشکلات و آسیب‌های جامعه مانند طلاق و غیره متذکر شد.

وی گفت: جشنواره ازدواج آسان با هدف کمک به رفع مشکلات جوانان در حوزه تشکیل خانواده نیمه دوم مرداد ماه برگزار می شود.

امام جمعه شهرستان خاش نیز در این نشست گفت: با توجه به حضور مستمر اقشار مختلف جامعه و بویژه جوانان در فضای مجازی و فعالیت گسترده شبکه های ماهواره ای ضرورت دارد، زمینه برای ازدواج آسان جوانان و کاهش آسیب‌های اجتماعی فراهم شود.

حجت الاسلام غلامرضا دهقان افزود: هفته ازدواج فرصتی ارزشمند برای فرهنگ سازی و تلاش برای کاهش دادن مشکلات ازدواج جوانان است.

مولوی یعقوب حسین بر رابط نهاد نمایندگی رهبری در امور اهل سنت خاش هم بیان کرد: ازدواج از نیازهای مهم جامعه بشری برای بقا و ایجاد آرامش و ثبات اجتماعی است و در اسلام به عنوان دینی کامل بر اهمیت ازدواج آسان جوانان تاکید شده و با این اقدام ارزشمند دین انسان کامل می شود.

وی اظهار داشت: فرهنگ ثبت ازدواج در خاش بسیار پایین بوده اما اکنون بسیاری از خانوادهها به خاطر برخورداری از خدمات نهادهای دولتی و دریافت یارانه و گرفتن وام سند ازدواج دریافت می کنند.

عیدمحمد قلندرزهی رئیس شورای اسلامی شهرستان خاش و مسافر شهنوازی رئیس اداره ورزش و جوانان این شهرستان نیز با برشمردن آسیب های مختلف در جامعه، اهمیت آسان گرفتن ازدواج جوانان در خانواده ها را یادآوری کردند.

 ۷۳۱۰ **۶۰۸۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =