۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۳۴
کد خبرنگار: 1331
کد خبر: 83408840
۲ نفر
صدرنشینی ایران در روز نخست تکواندو قهرمانی نونهالان آسیا

تهران- ایرنا- تیم ایران در پایان نخستین روز مسابقات تکواندو قهرمانی نونهالان آسیا با کسب چهار مدال طلا و سه برنز در صدر جدول رده‌بندی قرار گرفت.

سومین دوره مسابقات قهرمانی نونهالان آسیا ۲۰۱۹، از امروز (سه شنبه) به میزبانی شهر «امان» اردن آغاز و به مدت دو روز ادامه خواهد داشت.

پس از ایران که در روز نخست صدرنشین است، کره جنوبی با سه مدال طلا، ۲ نقره و ۲ برنز جایگاه دوم را به خود اختصاص داده و تایلند نیز با ۲ مدال طلا، سه نقره و یک برنز سوم است.

امروز و در روز نخست این رقابت‌ها، مبارزات اوزان ۳۳-، ۴۱-، ۴۹-، ۵۷- و ۶۵- کیلوگرم پسران و پیکارهای اوزان ۲۹-، ۳۷-، ۴۴-، ۵۱- و ۵۵- کیلوگرم دختران انجام شد که ماهان باقری، علیرضا کاکاوند، متین رضایی، کمیل غدیری، مهدی شاه نظری، فاطمه محمودی، ترنم احمدنژاد، مهدیس علیزاده، مبینا نعمت زاده و فاطمه رحمانی نمایندگان ایران در این روز بودند.

باقری، غدیری، علیزاده و نعمت زاده موفق شدند چهار نشان طلایی را به نام ایران ثبت کنند و متین رضایی، مهدی شاه نظری و فاطمه رحمانی نیز به نشان ارزشمند برنز رسیدند. کاکاوند، محمودی و احمدنژاد از کسب مدال بازماندند.

فردا (چهارشنبه) در دومین و آخرین روز این مسابقات، پیکارهای اوزان ۳۷-، ۴۵-، ۵۳-، ۶۱- و ۶۵+ کیلوگرم پسران و ۳۳-، ۴۱-، ۴۷-، ۵۵- و ۵۹+ کیلوگرم پیگیری می‌شود که ابوالفضل زندی، حمیدرضا جعفری، امیدرضا رحیمی، نیما محمدیاری، حسین فتحی، بیتا توپچیان، مونا عبدی، ساناز عباس‌پور، پونه جعفرصالحی و فاطمه شفیع‌پور به عنوان هوگوپوشان ایرانی بر روی شیاپ‌چانگ می‌روند.

هدایت تیم پسران برعهده مرتضی کریمی به عنوان سرمربی است و یوسف جنگجو و جواد خاوری به عنوان مربیان تیم هستند. اعظم درستی سرمربی تیم دختران است و محبوبه محمدنژاد و راضیه آقاجان‌پور به او کمک می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =