۱۳۰۰ پابند الکترونیک، تولید و بومی سازی شده است

تهران- ایرنا - مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان گفت: بیش از ۱۳۰۰ دستگاه پابند الکترونیک تولید و بومی سازی شده است و این پابندها در ۱۰ استان کشور در حال بهره برداری است.

رحیم مطهرنژاد روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا درباره فعالیت های این نهاد در حوزه فناوری الکترونیک اظهارداشت: چند سال است سرمایه‌گذاری، تولید و بهره‌برداری از پابند الکترونیک زندانیان با مشارکت مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه آغاز شد.

وی ادامه داد: اوایل پابندهای الکترونیک وارد می شد اما بعداً شروع به بومی سازی این دستگاه الکترونیک کردیم و تولید پابندهای الکترونیک را با کمک دانشجویان دانشگاه شریف پیش بردیم.

مطهرنژاد با تشریح فعالیت های شرکت توسعه خدمات الکترونیک حامی عدالت زیرمجموعه بنیاد تعاون زندانیان، تصریح کرد: بنیاد تعاون زندانیان از سال ۱۳۹۱ به مقوله فعالیت در عرصه الکترونیک و فناوری اطلاعات وارد شد و در حال حاضر شرکت توسعه خدمات الکترونیک حامی عدالت پرداخت مسئولیت ارائه خدمات الکترونیک و مالی، بانکی به زندانیان سراسر کشور را بر عهده دارد.

وی حامی بازار را یکی دیگر از فعالیت های بنیاد تعاون زندانیان در حوزه فناوری اطلاعات برشمرد و گفت: این سایت، با هدف فروش الکترونیک محصولات زندانیان، ایجاد شده است و اکنون بیش از ۵۰۰ نوع محصول در آن به فروش می رسد و قابلیت خرید و ارسال کالا، از داخل و خارج از کشور را دارد.

مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان با بیان اینکه ۵۰ هزار دستگاه رایانه با کمک زندانیان در چند سال گذشته مونتاژ شده است، گفت: زندانیان توانستند ۵ هزار دوچرخه سال گذشته تولید کنند.

مطهرنژاد از فعالیت در حوزه تولید ماهیان خاویاری توسط بنیاد تعاون زندانیان نیز خبر داد و گفت: سه فصل تولید خاویاری انجام شده است و با کمک شیلات امسال ماهی خاویاری تولیدی این بنیاد، به مرحله صادرات رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =