۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۳۳
کد خبرنگار: 2421
کد خبر: 83408834
۰ نفر

برچسب‌ها

عملکرد وزارت نیرو در مدیریت سیل بررسی شد

تهران- ایرنا - سخنگوی کمیسیون عمران گفت: عملکرد وزارت نیرو در بحث مدیریت سیل اخیر با حضور وزیر متبوع در کمیسیون عمران بررسی شد.

صدیف بدری روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا با اشاره به اینکه دو موضوع در دستور کار امروز اعضای کمیسیون عمران قرار گرفته است، افزود: یکی از موضوعات درخواست تعدادی از نمایندگان برای اعمال ماده ۲۳۴ درخصوص سیلاب اخیر و عملکرد وزیر در ۴ محور بود.

وی اضافه کرد: راه اندازی سیستم هواشناسی در وزارت نیرو و متناقض بودن اطلاعاتش با سازمان هواشناسی، پیشگیری از تعدی به بستر حرایم و بستر رودخانه و تهیه نقشه ها و به روز رسانی بسترها، و پیش بینی بودجه خاص راجع به لایروبی ها از جمله موضوعات درخواستی نمایندگان از وزیر نیرو بود که آقای اردکانیان در حوزه های مختلف توضیحات لازم را ارائه کرد و قرار شد کمیسیون عمران با ارائه نظرات مکتوب وزارتخانه این مطالب را جمع بندی کند و به هیات رئیسه گزارش بدهد.

نماینده مردم نمین، سرعین و اردبیل در مجلس دهم شورای اسلامی اظهار داشت: ۶ نماینده سوالات منطقه ای و ملی خود را از وزیر نیرو پرسیدند و مقرر شد کارگروهی با حضور معاونان وزارت نیرو و همچنین کمیته آب و فاضلاب کمیسیون عمران برای بررسی بیشتر صورت بگیرد و اگر تا دو هفته آینده نمایندگان از پاسخ وزیر قانع نشدند موضوع به صحن مجلس ارائه شود.

سخنگوی کمیسیون عمران خاطرنشان کرد: قاسم جاسمی، علی وقف چی، محمد حسین فرهنگی، سیدکمال الدین شهریاری و حسن کامران نمایندگانی بودند که پرسش های خود را از وزیر نیرو درباره پروژه های آبرسانی و مشکل کم آبی مطرح کردند.

بدری در پاسخ به این پرسش ایرنا که چه تمهیداتی برای لایروبی اندیشیده شده است، گفت: مجلس اگر هزینه ای بگذارد و محل آن را مشخص نکند، این امر رد می شود؛ بنابراین دولت باید ردیفی مشخص کند و سالانه اعتباری برای اجرایی شدن لایروبی ها اختصاص بدهد و برنامه اجرایی داشته باشد تا بار دیگر در صورت بارندگی زیاد شاهد چنین سیلابی نباشیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =