اصلاح زیرساخت روستاها، پیش مقدمه کرمانشاه ۲۰۲۰ است

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: برای میزبانی شایسته رویداد جهانی «کرمانشاه ۲۰۲۰» باید زیرساخت های روستایی اصلاح شود.

به گزارش ایرنا، امید قادری روز سه شنبه در آئین استقبال و رونمایی از قرآن‌های مرمت شده روستای «دودان پاوه» اظهار داشت: با پیگیری‌های انجام شده کرمانشاه و کردستان سال آینده میزبان گردشگری روستایی است که باید تمهیدات لازم برای میزبانی درخور شأن این اجلاس، اتخاذ شود.
او افزود: با حمایت استاندار کارگروهی در این راستا تشکیل شده که روستاهای هدف مشخص و مشکلات پیش رو برای برگزاری رویدادها احصا می شود.
وی در ادامه بیان داشت: منطقه اورامانات دارای ظرفیت‌های مهم گردشگری، طبیعت بکر و مردمانی که پرچم دار فرهنگ و هنر و صنایع دستی هستند را در دل خود جای داده که میراث فرهنگی نیز وظیفه خود می‌داند، از این ظرفیت‌ها حمایت کند.
قادری ایجاد زیرساخت‌های گردشگری و توسعه بوم گردی در منطقه را از اولویت‌های اداره کل میراث فرهنگی استان کرمانشاه برشمرد و خاطرنشان کرد: با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت و تسهیل در بوروکراسی اداری، از سرمایه گذاران و علاقه مندان به حوزه گردشری و صنایع دستی حمایت می‌کنیم.
وی در خاتمه ابراز امیدواری کرد که با کمک مردم فهیم منطقه اورامانات، شاهد توسعه گردشگری، فرهنگی و اجتماعی این منطقه باشیم.

آئین استقبال از 2 قرآن تاریخی که مربوط به دوره‌های صفوی و قاجار که توسط سازمان میراث فرهنگی مرمت شده اند، با حضور مسئولان در روستای دودان برگزار شد.

میزبانی جشنواره جهانی بوم گردی گردشگری روستایی و عشایری جهان در سال 2020 به استان های کرمانشاه و کردستان داده شده است. 

وجود چهار هزار و 200 اثر ثبت شده ملی، یک اثر ثبت شده جهانی و ده ها اثر گردشگری که هنوز به ثبت نرسیده اند حاکی از استعداد بالای کرمانشاه در بخش گردشگری است. 
بیستون و طاق بستان، معبد آناهیتا، طاق گرا، گور دخمه اسحاق وند، تکایای بیگلربیگی و معاون الملک، بوستان کوهستان، بازار سنتی، سراب های نیلوفر، هرسین، صحنه، روانسر، غار قوری قلعه، غار پراو، کاروانسراهای شاه عباسی و ماهیدشت، آبشار پیران و ... از مهمترین آثار تاریخی و طبیعی گردشگری در استان کرمانشاه است. 
استان کرمانشاه 2 میلیون نفر جمعیت ساکن در 2 هزار و 600 روستا و 34 شهر دارد. 

۷۴۴۷/۸۰۶۶