مالیات بر ارزش افزوده قدرت رقابت را از تولیدکننده گرفته است

تهران – ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: مالیات بر ارزش افزوده، قدرت رقابت را از تولید کننده گرفته است و باید به مالیات بر مصرف تغییر کند.

به گزارش ایرن ا، یدالله صادقی روز سه شنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و تنظیم بازار شهرستان پیشوا گفت: تولید کنندگان سال هاست که خواستار توجه مسئولان بر مالیات بر ارزش افزوده و تغییر آن به مالیات بر مصرف هستند که البته تحقق این موضوع در انتظار تعیین تکلیف مجلس است.
وی گفت: از دو سال پیش که دولت لایحه دائمی کردن قانون مالیات بر ارزش افزوده را به مجلس ارائه کرد، تمام تشکل‌های بخش خصوصی، انجمن‌ها و افراد مؤثر در موضوع مالیات بر ارزش افزوده با وزارتخانه همسو شده اند که این مالیات نه از تولید کننده که از مصرف کننده دریافت شود تا هر که مصرف بیشتری کرد، مالیات بیشتری بدهد.
صادقی با بیان اینکه رفع مشکل مالیات بر ارزش افزوده مستلزم تعیین تکلیف توسط مجلس است افزود: واقعیت این است که با اعمال این قانون، مشتری مدارانه در مقابل تولید کننده رفتار نمی‌کنیم.
وی تأکید کرد: اگر می‌خواهیم در جنگ اقتصادی با دشمن پیروز شویم، باید دستگاه‌ها انعطاف پذیری را نسبت به تولید کنندگان از خود نشان دهند.
ایجاد شبکه‌های موازی در بخش توزیع باعث تعدیل قیمت‌ها در بازار می‌شود
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ایجاد شبکه‌های موازی در بخش توزیع باعث تعدیل قیمت‌ها در بازار می‌شود.
وی افزود: تحریم‌های ناجوانمردانه دشمن باعث کاهش درآمدها و به تبع آن کاهش رشد تولید ناخالص داخلی شده، موضوعی که به کاهش رفاه مردم منجر می‌شود.
صادقی اظهار داشت: وقتی امکان افزایش درآمد وجود ندارد، تنها راه مقابله با مشکلات اقتصادی، کاهش هزینه است.
رئیس سازمان صمت استان تهران گفت: برخی افزایش قیمت‌ها در بازار به دلیل فشار هزینه‌های ناشی از تورم، برخی به دلیل ناهماهنگی در توزیع و البته برخی نیز به دلیل گرانفروشی برخی از اصناف است که لازم است این موضوع ضمن نظارت، ریشه یابی شود.
وی گفت: ایجاد شبکه توزیع موازی با اصناف در شهرستان مانند فروشگاه‌های زنجیره‌ای همراه با تخفیف و تعاونی‌ها با ایجاد رقابت می‌تواند در تنظیم بازار و کنترل قیمت‌ها راهگشا باشد.
تهرام/۷۲۵۴/‏/‏۶۱۳۹
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =