نام نویسی از بی سوادان در کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد

یاسوج- ایرنا- معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: نام نویسی از بی سوادان گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال این استان برای شرکت در کلاس های سوادآموزی از امروز سه شنبه آغاز شد و تا اوایل دی ماه ۱۳۹۸ نیز ادامه دارد.

سید حمدالله خواهش نیک روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بی سوادان کهگیلویه و بویراحمد می‌توانند برای نام نویسی به واحدهای سوادآموزی اداره‌های آموزش و پرورش ۱۳ شهرستان و منطقه آموزشی این استان مراجعه کنند.

وی افزود: سوادآموزی در کهگیلویه و بویراحمد از سوی آموزشیاران پذیرفته شده در آزمون توانمندسازی جهاد دانشگاهی و با مشارکت مؤسسه ها و تشکل‌های مردم نهاد این استان به صورت برون سپاری انجام می‌شود.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: امسال و برای نخستین بار پنج درصد بی سوادان نام نویسی شده این استان در کلاس‌های سوادآموزی از گروه سنی ۵۰ تا ۶۴ سال خواهند بود.

خواهش نیک عنوان کرد: امسال سرانه باسوادی هر نفر در کهگیلویه و بویراحمد هفت میلیون و ۹۲۰ هزار ریال است و به ازای هر سوادآموز نیز سه روز بیمه به آموزشیار تعلق می‌گیرد.

وی ابراز داشت: مدت زمان دوره سوادآموزی برای هر فرد بی سواد در کهگیلویه و بویراحمد پنج ماه و حداقل ۴۰۰ ساعت است.

خواهش نیک گفت: افراد معلول، عشایر، زندانیان و سربازان بی سواد کهگیلویه و بویراحمد نیز می‌توانند در طرح‌های مکمل در کلاس‌های سوادآموزی نام نویسی کرده و باسواد شوند.

نرخ باسوادی گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال کهگیلویه و بویراحمد تا پایان سال قبل ۹۳.۹ درصد بوده است.

۷۵۳۵/۱۶۶۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =