۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۲۳
کد خبرنگار: 2843
کد خبر: 83408809
۰ نفر

برچسب‌ها

پرداخت تسهیلات به کشاورزان سیل‌زده فارس آغاز شد

شیراز-ایرنا- معاون سازمان جهاد کشاورزی استان فارس اعلام کرد: ۷۰۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض و ۶۵۰ میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت به کشاورزان خسارت دیده از سیل در این استان اختصاص یافت که پرداخت این تسهیلات آغاز شده است.

جعفر صبوری‌پور سه‌شنبه در جمع خبرنگاران گفت: ۵۰ درصد از اعتبارات کمک بلاعوض به سیل زدگان این استان و کل تسهیلات ارزان قیمت در اختیار بانک‌های استان فارس قرار داده شده است.

وی بیان کرد: میزان غرامت پرداختی در قالب کمک بلاعوض و تسهیلات براساس درصد خسارت و در قالب مصوبات هیئت وزیران تعیین می‌شود.

معاون برنامه‎ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس ادامه داد: بیش از ۳۱۹ میلیارد ریال کمک بلاعوض به تائید کمیته تخصصی شهرستان رسیده و قریب ۱۵۲ میلیارد ریال پس از تائید کارگروه استانی در سامانه سجاد ثبت شده و آماده پرداخت به خسارت دیدگان است که پس از مبادله موافقتنامه و دریافت وجه از خزانه این امر صورت خواهد گرفت.

صبوری‌پور افزود: در بخش تسهیلات ارزان قیمت خسارت دیدگان پس از ابلاغ ۶۵۰ میلیارد ریال، سهم استان، توزیع شهرستانی- بانکی انجام شد تا با تائید خسارت در کمیته‌های تخصصی شهرستان و ثبت در سامانه سجاد، معرفی متقاضیان به سیستم بانکی توسط مدیریت‌های جهاد کشاورزی شهرستان آغاز شود.

معاون برنامه‎ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس بیان کرد: ۳۳۷۹ بهره بردار خسارت دیده با اعتباری بالغ بر ۲۸۰ میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت قرض الحسنه با سود ۴ درصد به سیستم بانکی معرفی شده است؛ تقاضیان این تسهیلات بدون در نظر گرفتن بدهی قبلی آنها با ضمانت زنجیره‌ای به سیستم بانکی معرفی می‌شوند.

صبوری پور اضافه کرد: بهره برداران خسارت دیده برای دریافت تسهیلات به بانک عامل معرفی شده، مراجعه کنند.

وی عنوان کرد: سیل فروردین ۹۸ در استان فارس بیش از ۳,۵۶۰ میلیارد ریال خسارت به محصولات زراعی، باغی، واحدهای دامی و شیلات، تأسیسات و ابنیه، جاده بین باغ‌ها و مزارع و جاده‌های عشایری وارد کرد که از این میزان خسارت ۱,۱۴۰ میلیارد ریال خسارت عمومی (عمرانی) و ۲,۴۲۰ میلیارد ریال نیز خسارات غیرعمرانی (مشمول کمک بلاعوض و تسهیلات ارزان قیمت) است.

۹۸۷۳ / ‏۱۸۷۶‬