۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۱۱
کد خبرنگار: 1455
کد خبر: 83408802
۰ نفر
مبارزه با ملخ های بومی در  اراضی کشاورزی لرستان

خرم آباد - ایرنا - مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: مبارزه با ملخ های بومی در سطح سه هزار و ۳۵۰ هکتار اراضی کشاورزی استان انجام می شود.

به گزارش ایرنا، مجید جوادی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: ملخ جزو آفات عمومی بوده که براساس قانون می بایست عملیات ردیابی و مبارزه با آن هزینه دولت انجام شود، در این راستا هر ساله با آفت انواع ملخ های بومی در سطح استان مبارزه انجام شده که در سال گذشته یک هزار ۲۲۵ هکتار مبارزه انجام شد.

وی اظهار داشت: در سال جاری با توجه به مساعد بودن شرایط محیطی از جمله تامین رطوبت کافی در خاک و بارندگی های زمستانی و بهاره و همچنین مساعد بودن برای تفریخ تخم ها و ظهور پوره های ان در اکثر شهرستان های استانف زمینه تکثیر حداکثری و طغیان جمعیت این آفت فراهم شده است و لذا در سطح ۳ هزار و ۴۵۰ هکتار با این آفت مبارزه شیمیایی صورت گرفته استو در برخی از کانون های آن مبارزه همچنان ادامه دارد.

جوادی اضافه کرد: بیشترین مبارزه در سطح استان به ترتیب مربوط به شهرستان های پلدختر، خرم آباد، الیگودرز، دورود، چگنی، الشتر و ازنا می باشد.

وی یادآور شد: در این راستا انواع سموم مبارزه با این آفت به اندازه کافی و به موقع تامین گردید و برای اولین بار یک دستگاه سم پاش توسط جهاد کشاورزی استان خریداری و به ناوگان سمپاشی استان اضافه گردید که نقش موثری در انجام به موقع و کیفی مبارزه را ایفا می نماید.

جوادی اظهار داشت: با انجامعملیت مبارزه با ملخ های بومی در سال جاری از هرگونه خسارت به مزارع و باغات توسط این آفت خطرناک جلوگیری می شود.

۷۲۷۴/۷۲۷۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =