۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۱۴
کد خبرنگار: 890
کد خبر: 83408794
۰ نفر

برچسب‌ها

دولت نگاه خوبی نسبت به توسعه فناوری در یزد دارد

یزد - ایرنا- استاندار یزد گفت: مجموعه دولت تدبیر و امید نسبت به توسعه فناوری و نوآوری رشته‌های مختلف نگاه ویژه‌ای به استان دارد زیرا این منطقه از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بسیار مناسب و خوبی در این زمینه برخوردار هست.

محمدعلی طالبی روز سه شنبه در جلسه منطقه علم و فناوری یزد به دیدار دیروز خود و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی با معاون اول رئیس جمهوری اشاره کرد و افزود: مطالبی در برخی شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های استان منتشر شد که به گفته آقای جهانگیری به جای آب باید به فکر صنایع دانش بنیان باشیم، صحت ندارد و چنین موضوعی مطرح نشد.

وی ادامه داد: معاون ئیس جمهوری در این نشست تاکید کرد، یزد در عرصه علوم دانش بنیان ، فناوری و نوآوری با توجه به ظرفیت‌های خوبی که دارد موضوع را دنبال کند تا الگویی برای کشور باشد.

وی همچنین به دیدار امروز خود و معاونان استانداری با نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد اشاره کرد و گفت: آیت الله ناصری یزدی نسبت به برگزاری نمایشگاهی در استان تاکید کرد، تا قطعاتی که امکان ساخت آن در داخل کشور و یا استان وجود ندارد، در معرض دید نخبگان ، دانشگاهیان و تولید کنندگان یزدی قرار گیرد  تا آنها بتوانند نسبت به ساخت و تامین قطعات مورد نیاز واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی استان اقدام کنند.

استاندار یزد با ذکر خاطره‌ای در ارتباط با ساخت یک قطعه مورد نیاز در مجتمع صنعتی و معدنی چادرملو اردکان توسط یکی از دانشگاهیان یزد در جریان بازدید از این واحد تولیدی اظهار کرد: یک اتفاق خوب می‌تواند ذهن تولید کنندگان را به سمتی سوق دهد که محصول مورد نیاز کشور در داخل تولید شود.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه دائمی نیاز صنعت و خدمات یزد خاطرنشان کرد: اگر این نمایشگاه شکل بگیرد و تولید کنندگان در آن متمرکز شوند با توجه به وجود نیروهای فنی ماهر، دانشگاهیان و مراکز آموزش عالی و واحدهای تولیدی می‌تواند پاسخگوی خیلی از نیازهای کشور با توان داخلی باشد.

۲۰۸۸/ ۲۰۴۷/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =