فرماندار: شهرستان پیشوا به تزریق کالاهای اساسی بیشتری نیاز دارد

تهران- ایرنا - فرماندار پیشوا گفت: این شهرستان به دلیل برخورداری از جمعیت زیادی کارگری و اقشار آسیب پذیر به توجه مسئولان استانی و تزریق کالاهای اساسی بیشتری نیاز دارد.

به گزارش ایرنا، حسین عباسی روز سه شنبه درجلسه ستاد تسهیل و رفع موانع و ستاد تنظیم بازار که با حضور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران برگزار شد، اظهار داشت: شهرستان پیشوا با داشتن ۱۴ هزار هکتار اراضی حاصلخیز کشاورزی، یک هزار و ۴۰۰ هکتار گلخانه، تولید ۳۹۰ هزار تن محصولات گلخانه ای در سال، قطب مهم کشاورزی استان تهران محسوب می شود.
وی افزود: تولید سالانه ۳ هزار و ۷۵۰ تن محصولات باغی، ۲ میلیون گل شاخه ،۶۹ هزار تن شیر، ۴ هزار و ۶۰۰ تن گوشت قرمز، یک هزار و ۲۰۰ تن گوشت سفید، ۵ هزار و ۸۵۰ تن تخم مرغ، ۴۸۸ هزار قطعه ماهی زینتی و سالانه ۱۲۵ تن ماهی بخشی از ظرفیت پیشوا در تولید محصولات کشاورزی است.
وی اظهار داشت: پیشوا در حوزه صنعت نیز از ظرفیت های ویژه ای برخوردار است و شهرک صنعتی پیشوا با یک هزار و ۴۰۰ هکتار مساحت، ظرفیت مهمی در استقرار صنایع محسوب می گردد.
عباسی گفت: محدودیت شعاع ۱۲۰ کیلومتری پایتخت باعث شده تا با وجود زیرساخت های مناسب، از مجموع ۷۵ قرارداد منعقد شده، تنها ۲۵ مورد اجرایی شده و ۱۰ کارخانه در شهرک صنعتی فعال شود.
وی تصریح کرد: با توجه به ظرفیت های شهرستان پیشوا در حوزه کشاورزی، ایجاد حلقه اتصال بین کشاورزی و صنعت می تواند زمینه شکوفایی اقتصادی را در شهرستان فراهم کند.
فرماندار پیشوا با بیان اینکه ۳ هزار و ۴۰۰ واحد صنفی و ۹ اتحادیه در شهرستان پیشوا فعال هستند افزود: اصناف همواره نقش مؤثری در کنترل و تنظیم بازار بر عهده دارند و در شهرستان پیشوا نیز به دلیل عقاید قوی مذهبی که بر بازاریان حاکم است و و علقه ای که با نظام اسلامی اسلامی دارند شاهد کمترین تخلفات صنفی هستیم.
وی خاطرنشان کرد: در کنار نظارت بر بازار که وظیفه حاکمیتی دولت است، باید نگاه ویژه حمایتی نیز به بخش اقتصادی کشور وجود داشته باشد و تنها در این صورت می توان آرامش و ثبات قیمت ها را در بازار ایجاد کرد.
عباسی گفت: با توجه به اینکه قشر غالب شهرستان پیشوا را طبقات متوسط و کارگر تشکیل می دهند نیازمند نگاه ویژه استان در تنظیم بازار و تزریق کالاهای اساسی بیشتری به منطقه هستیم.
وی با تأکید بر لزوم رسیدگی به مشکل واحدهای تولیدی گفت: مشکل واحدهای تولیدی پیشوا را به صورت موردی در جلسات پیگیری می کنیم تا راهکارهایی برای گره گشایی از آنها اتخاذ کنیم؛ درواقع رونق تولید باید سرلوحه همه کارها و شاه بیت صحبت ها و اقداماتمان باشد.
وی گفت: پیشوا نیاز به تقویت حوزه صنعت دارد و امیدوارم با نگاه ویژه و مساعدت سازمان صمت استان بتوانیم این مهم را تحقق بخشیم.
پیشوا با ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
تهرام/۷۲۵۴/‏/‏۶۱۳۹
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =