۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۵۷
کد خبرنگار: 1455
کد خبر: 83408780
۰ نفر
راه اندازی سیستم نسخه نویسی الکترونیکی در مطب های خصوصی لرستان

خرم آباد - ایرنا - مدیرکل بیمه سلامت لرستان گفت: نسخه نویسی الکترونیکی در مطب های خصوصی این استان انجام می شود.

به گزارش ایرنا، شاهدخت فتحی بیرانوند روز سه شنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: نسخه نویسی الکترونیکی در سه شهر ازنا، الیگودرز و الشتر راه اندازی شده است.

وی اظهار داشت: در سال گذشته ۵۶۵ هزار و ۹۹۵ دفترچه چاپ شده که برای چاپ این تعداد یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بابت چاپ به دفاتر پیشخوان استان پرداخت شد.

فتحی بیرانوند ادامه داد: اگر بحث نسخه نویسی اتفاق بیفتد باعث می‌شود یک مسیر امنی را از محل تجویز خدمت تا دریافت خدمت ایجاد کند و باعث کاهش خطای پزشکی و افزایش دقت می‌شود و همچنین از تجویز القابی و بی رویه دارو نیز جلوگیری می‌شود.

وی اضافه کرد: از ابتدای سال جاری صدور دفترچه بیمه مددجویان کمیته امداد به بیمه سلامت انتقال داده شد و تعداد ۳۱ هزار و ۴۵۰ جلد دفترچه برای مددجویان کمیته صادر شده است.

مدیرکل بیمه سلامت لرستان اظهار داشت: در سال ۹۸ نیز در ۲ شهر الیگودرز و الشتر طرح نسخه نویسی الکترونیکی اجرایی می‌شود و تا پایان سال جاری بیش از ۳۰ درصد نسخ ارسالی به اداره کل بیمه سلامت از طریق الکترونیکی ارسال خواهند شد.

فتحی بیرانوند یادآور شد: رسیدگی الکترونیکی به اسناد بستری نیز الکترونیکی ارسال می‌شوند و در جلسات با علوم پزشکی مقدمات در این راستا برداشته شده است و نخستین گام‌ها در این راستا در بیمارستان عشایر انجام می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت لرستان افزود: در این راستا خطاهای احتمالی برطرف می‌شود و از تیرماه اسناد از طریق سامانه اچ آی اس بیمارستان شهدای عشایر به سامانه رز بیمه سلامت به صورت الکترونیکی رسیدگی می شوندکه این اقدام تحول عظیمی در حوزه خدمات الکترونیکی است.

وی بر ضرورت تعامل و همکاری پزشکان در راستای اجرایی شدن این طرح تاکید کرد و گفت: با این اقدام برای نسخ مسیری ایمن تعریف می‌شود و خطاهای پزشکی و کنترل تداخلات دارویی و تسریع و تسهیل در دریافت خدمات را امکان پذیر می‌کند.

۷۲۷۴/۷۲۷۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =