۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۰۱
کد خبرنگار: 2456
کد خبر: 83408778
۰ نفر
مجلس قانونگذاری فلسطین: تخریب منازل مسکونی در قدس جنایت جنگی است

بیروت- ایرنا- رئیس کمیته قدس در مجلس قانونگذاری فلسطین اوضاع جاری در قدس اشغالی و تخریب منازل مسکونی آن را جنایت جنگی از سوی رژیم اشغالگر صهیونیستی در حق ملت فلسطین و ساکنان قدس برشمرد.

"احمد ابو حلبیه" در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از زمان اشغال بخش شرقی قدس در سال ۱۹۶۷ میلادی اکنون برای نخستین بار است که نیروهای رژیم صهیونیستی در این سطح گسترده منازل مسکونی فلسطینی ها را تخریب می کنند، زیرا روز گذشته ۷۵ باب منزل مسکونی را تخریب کردند و در نظر دارند در مجموع یکصد منزل را ویران کنند و سپس در وادی الحمص ۲۲۵ منزل مسکونی دیگر را تخریب کنند.

وی تصریح کرد: این اقدام به مثابه کوچاندن دسته جمعی اهالی قدس با هدف خالی کردن این شهر از ساکنان اصلی آن است. اکنون رژیم صهیونیستی به ساکنان حدود یکصد منزل مسکونی در محله البستان واقع در جنوب مسجد الاقصی هشدار داده است که منازلشان تخریب خواهد شد.

ابوحلبیه گفت: رژیم اشغالگر با این اقدامات به دنبال یک هدف راهبردی است که همان یهودی کردن قدس از نظر جغرافیایی و جمعیتی است و این اقدامات در چارچوب عملی کردن نقشه موسوم به قدس بزرگ تا سال ۲۰۲۰ جا دارد و براساس آن رژیم صهیونیستی در نظر دارد دست کم یک میلیون نفر از غاصبان صهیونیستی را در قدس سکونت دهد.

وی به تلاش برخی کشورهای عربی برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی به ویژه در جریان نشست چندی پیش در بحرین و نیز ورود یک هیئت رسانه ای از برخی کشورهای عربی به خصوص از منطقه خلیج فارس به فلسطین اشغالی را به مثابه تشویق واقعی رژیم صهیونیستی به اجرای نقشه های خود در قدس عنوان کرد.

ابوحلبیه تشکیلات خودگران فلسطین را به حمایت از شهر قدس و ساکنان آن فراخوانده و گفت: باید علیه نقشه های صهیونیستی و جنایتکارانه دست به عملیات جهادی زد و به دسته بندی فلسطینی ها پایان داد.

وی همچنین حمایت مالی از اهالی قدس برای کمک به آنان در ادامه مقاومت و بازسازی منازل خود را خواستار شد و از سازمان ملل، شورای امنیت، اتحادیه عرب، سازمان همکاری اسلامی و تمام سازمان ها و نهادهای منطقه ای و بین المللی خواست برای توقف جنایت های رژیم اشغالگر صهیونیستی وارد عمل شوند.

ابوحلبیه همچنین اهالی قدس را به مقاومت هرچه بیشتر در برابر تجاوزات رژیم اشغالگر و باقی ماندن در سرزمین اجدای خود و به آتش کشیدن زمین زیرپای صهیونیست ها فراخواند و از فلسطینی ها در هر جایی که هستند خواست انتفاضه کرده و با تمام شکل های مقاومت در برابر رژیم غاصب بپا خیزند.

تخریب منازل فلسطینی ها دیروز (دوشنبه) در صور باهر به دستور دادگاه رژیم صهیونیستی و توسط نیروهای ارتش این رژیم انجام شد. رژیم صهیونیستی به بهانه نزدیکی ساختمان های مسکونی فلسطینی ها به دیوار "آپارتاید" و آنچه آنان مسائل امنیتی عنوان می کنند، منازل آنها را تخریب کرد. در حالی که ساختمان ها در محدوده تحت حکومت تشکیلات خودگردان فلسطین در قدس بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =

سرخط اخبار جهان