ستاد اجرایی فرمان امام(ره) ۵۰ هزار خانه ارزان می‌سازد

قزوین - ایرنا - ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) برای حمایت از گروه‌های کم درآمد، ۵۰ هزار واحد مسکونی ارزان قیمیت در کشور خواهد ساخت.

علی‌ اکبر محرابیان رئیس هیات مدیره مرکز عمران ستاد اجرایی حضرت امام (ره) بعد از ظهر سه‌شنبه در دیدار با آیت الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در قزوین اظهار کرد: در چند ماه گذشته با تاکیدی که مقام معظم رهبری برای حمایت از ساخت مسکن برای اقشار محروم داشتند، ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) به این موضوع ورودی جدی پیدا کرده است.

محرابیان ادامه داد: در تلاشیم تا بخشی از جامعه که امکان تامین مسکن در شرایط عادی را ندارند به کمک تسهیلات، زمین و روش‌های ساخت مورد حمایت قرار گیرند تا صاحب مسکن شوند.

وی افزود: در این راستا با دولت و بانک مسکن توافقی صورت گرفته است که رقم خوبی را بدون سپرده به این اقشار تسهیلات بدهند و ستاد نیز زمین‌هایی را با نرخ کارشناسی پایین برای این موضوع در نظر می‌گیرد.

محرابیان خاطرنشان کرد: برای ساخت و ساز با استفاده از توان قرارگاه خاتم و مشاوران توانمند این مجموعه، قیمت ساخت را نیز پایین آورده‌ایم تا خرید آن در توان مردم باشد.

این مسئول با بیان اینکه در کل کشور ۵۰ هزار واحد در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: سهمیه استان قزوین در این طرح ۷۰۰ واحد است و ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) آن را انجام خواهد داد.

۳۰۱۳