۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۲۵
کد خبرنگار: 2485
کد خبر: 83408753
۰ نفر

برچسب‌ها

گزارش رئیس هیات پارلمانی مجمع مجالس آسیایی به لاریجانی ارائه شد

تهران- ایرنا- رئیس هیات پارلمانی مجمع مجالس آسیایی از نحوه برگزاری اجلاس بین المجالس آسیایی در اصفهان و حضور هیات های پارلمانی کشورهای عضو، اقدامات و قطعنامه های مصوب گزارشی به رئیس مجلس ارائه کرد.

به گزارش خانه ملت، علی لاریجانی امروز- سه شنبه- در دیدار سیده فاطمه ذوالقدر رئیس هیات پارلمانی مجمع مجالس آسیایی و سایر اعضای مجمع گزارش برگزاری این اجلاس را استماع کرد.

بر این اساس، ضمن  تشکر و قدردانی از رئیس مجلس شورای اسلامی به دلیل قبول میزبانی این کمیته و رضایی استاندار اصفهان به خاطر میزبانی و مهمان نوازی خوب، گزارشی از حضور هیات های پارلمانی کشورهای عضو، اقدامات و قطعنامه های مصوب ارائه شد.

بر اساس این گزارش ذوالقدر بیان کرد: در نشست کمیته دائمی سیاسی و نشست کارگروه تشکیل پارلمان آسیایی مجمع مجالس آسیایی که با حضور ١٥ کشور عضو برگزار شد به بررسی قطعنامه‌هایی به منظور افزایش صلح و امنیت و ارتقاء سطح همکاری های سیاسی و فرهنگی پرداخته شد.

ذوالقدر عنوان کرد: این قطعنامه ها مشتمل بر قطعنامه به سوی پارلمان آسیایی، قطعنامه حکمرانی خوب، قطعنامه حاکمیت قانون و توانمندسازی قضایی، قطعنامه ایجاد رفاه در آسیا از طریق همکاری، قطعنامه مجالس آسیایی و دولت باهم برای رفاه در آسیا، قطعنامه شیوه های پارلمانی موثر، مورد بررسی و تصویب قرار گرفت اما قطعنامه حمایت بی دریغ از فلسطین به دلیل عدم حضور نماینده ای از این کشور با پیشنهاد هیات های پارلمانی مسکوت ماند و مقرر شد در نشست بعدی مورد بررسی قرار گیرد.

همچنین در این جلسه بیان شد که میزبانی این اجلاس فرصتی فراهم آورد تا ایده های جمعی و انرژی کشورها صرف معنی بخشیدن به نقش و مشارکت پارلمان ها در تسهیل امور سیاسی در آسیا باشد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =