۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۲۸
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83408741
۰ نفر

برچسب‌ها

 مبارزه با  آفت مگس مدیترانه ای در مهریز آغاز شد

یزد- ایرنا- مدیر جهادکشاورزی مهریز گفت: عملیات مبارزه با آفت مگس مدیترانه‌ای با همکاری مردم و نظارت کارشناسان این مدیریت در باغ‌های بخش مرکزی و حومه مرکز شهرستان آغاز شده است.

محمد جعفری عصر روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:  در اجرای این طرح نسبت به توزیع تله مگس به صورت رایگان و کودشیمیایی یارانه ای اقدام شد.

وی ادامه داد: برگزاری دوره‌های آموزشی و توجیهی با همکاری دهیاران و بسیج در راستای کمک به کشاورزان در مساجد آغاز شده است.

آفت مگس مدیترانه ای بیشتر به محصول هلو، زردآلود، گلابی، گوجه، سیب، آلو، توت، به، انگور، خرمالو، انار، انجیر، مرکبات و بعضی از انواع گیاهان زراعی یک ساله حمله می‌کند که با توجه به گسترده بودن حجم خسارت به طاعون گیاهی مشهور است.

این آفت مهم‌ترین آفت درختان میوه در جهان است که می‌تواند در طول یک سال ۱۲ نسل از خود را تولید کند.

مگس میوه مدیترانه ای یکی از آفات مخرب دنیاست، و به دلیل مقاومت بالایی که در مقابل شرایط آب و هوایی دارد در نقاط مختلف جهان گسترش پیدا کرده است و نسبت به سایر مگس‌های میوه بالاترین خسارت اقتصادی را به بخش کشاورزی و تولید میوه وارد می‌کند.

مبدا اصلی آفت مگس مدیترانه ای آفریقای شرقی است و از سال ۱۸۲۹ میلادی به تدریج در سایر کشورها انتشار یافته است.

مگس مدیترانه‌ای یکی از خطرناک‌ترین آفات کشاورزی است که به بیش از ۳۰۰ گونه از گیاهان حمله می‌کند و باعث لهیدگی، پوسیدگی و ریزش میوه می‌شود و می‌تواند تا ۱۰۰ درصد محصول را از بین ببرد و انتقال آن از طریق میوه، خاک و جابه جایی حشره کامل امکان پذیر است.

سطح اراضی کشاورزی مهریز ۱۷ هزار و ۵۰۰ هکتار است.

مرکز این شهرستان  ۵۵ هزار نفری در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

۷۵۳۶/ ۲۰۴۷

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =