۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۴۶
کد خبرنگار: 1796
کد خبر: 83408728
۰ نفر

برچسب‌ها

یک شرکت سرمایه‌گذاری خواستار پرورش الاغ در قزوین شد

قزوین - ایرنا - شرکت سرمایه گذاری مبینا روز سه شنبه در نشستی با مسئولان استان قزوین خواستار پرورش الاغ در این استان شد.

در این نشست شرکت سرمایه گذار مبینا خواست تا با هزینه هزار میلیارد ریالی به پرورش این حیوان و صنایع تبدیلی آن اقدام کند.

سرمایه گذار این طرح گفت: پرورش الاغ از یک ظرفیت مناسب اقتصادی برخوردار است اما هنوز هیچ گونه الگوی پرورش و تولیدی برای این حیوان در کشور پیش بینی نشده است.

مهدی خلج افزود: ما برای پرورش این حیوان تک سمی با ظرفیت هزار و ۲۰۰ راس در استان قزوین نیازمند یک زمین و فضای مناسب برای استمرار و پرورش آن تعبیه شود.

وی با بیان اینکه الاغ پس از عصر ماشینی شدن نقش محوری خود را در کنار انسان‌ها از دست داده است، اظهار داشت: این درحالی است که شیر، پنیر، پوست، ژلاتین، صابون و کرم ساخته شده از این حیوان با قیمت بسیار بالایی در بازارهای جهانی عرضه می شود.

خلج به سرمایه گذاری های کلان و بین المللی در این خصوص اشاره کرد و گفت: چین در سال ۱۹۹۶ نزدیک به ۱۱ میلیون الاغ داشت و این تعداد در سال ۲۰۱۶ به پنج میلیون رسید و از شدت کمبود این حیوان مجبور شدند که آن را از کشورهای آفریقایی وارد کنند و کار تا جایی پیش رفته که ممنوعیت های صادراتی به سرمایه گذاری های کلان در این رابطه منجر شده است.

منوچهر حبیبی سرپرست معاونت اقتصادی استانداری قزوین، مرتضی علیخانی مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استان و چندتن از مدیران کل استان قزوین در این نشست سوالات و نظرات خودشان را در این رابطه با این طرح سرمایه گذاری عنوان کردند.
۹۹۲۵*۳۰۱۳

برچسب‌ها