شرکت ۳۸۰۰ نفر در طرح پایش سلامت بنیاد شهید یزد

یزد - ایرنا - مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران یزد گفت: از ابتدای سال ۹۸ تاکنون سه هزار و ۸۰۰ نفر از والدین، همسران معظم شهدا، جانبازان و آزادگان استان در طرح پایش سلامت این اداره کل شرکت کرده‌اند.

احمد ابراهیمی روز سه شنبه در دیدار با تعدادی از خانواده‌های شهدا و ایثارگران ابرکوه به ایرنا، افزود: در اجرای این طرح افراد یادشده که قادر به حضور در مراکز درمانی نیستند، توسط پزشکان به همراه مددکاران بنیاد با حضور در منزل ضمن عیادت، آن‌ها را ویزیت می‌کنند.

وی اظهار کرد: در صورتی‌که افراد بیمار نیاز به متخصص و یا مراکز درمانی تخصصی داشته باشند، توسط پزشکان طرح پایش سلامت به پزشکان متخصص ارجاع داده می‌شوند.

ابراهیمی با اشاره به اینکه تکریم خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران که حافظان اصلی ارزش‌های انقلاب و نظام هستند باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد، ادامه داد: در تکریم ارباب‌رجوع، این نهاد پارسال مقام نخست کشوری را به خود اختصاص داد.

وی با تاکید بر اینکه اقتدار ملت در گرو ایستادگی و حرکت در مسیر شهیدان است، اضافه کرد: ایثار و از خود گذشگی شهدا و ایثارگران به نحوه شایسته‌ای باید برای نسل‌های امروز تبیین شود.

این مسئول تصریح کرد: ۵۸۰ یادواره شهدا از ابتدای امسال تاکنون با همکاری خانواده‌های شهیدان و همراهی مردم و مسئولان در استان برگزار شده است.

مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران یزد یادآور شد: از مجموع ۳۲۷ گلزار شهدا استان تاکنون ۲۱۶ مورد با کمک‌های دولتی، مشارکت و حمایت خیران و خانواده‌های معظم شهدا ساماندهی شده است.

ابراهیمی با اشاره به خدمات ارائه شده به دانش آموزان و دانشجویان شاهد و ایثارگر تصریح کرد: ۱۰ هزار دانش آموز در ۳۳ باب مدرسه شاهد استان و همچنین سه هزار و ۷۵۰ دانشجو در مراکز آموزش عالی کشور در رشته‌های مختلف تحصیل می‌کنند.

ابرکوه ۲۷۵ شهید، ۵۷۰ جانباز و ۳۳ آزاده تقدیم نظام و انقلاب اسلامی کرده است.

استان یزد با یک‌میلیون و ۱۳۸ هزار نفر جمعیت، سه هزار و ۸۵۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

۷۵۴۰/‏ ۲۰۴۷/

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =