بدهی بنیاد شهید به دانشگاه به صورت تهاتر مالیاتی پرداخت شود

تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: بدهی های بنیاد شهید و امور ایثارگران به دانشگاه آزاد اسلامی در چند سال اخیر انباشت شده است و طبق نظر اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات، این بنیاد از طریق تهاتر مالیاتی و فروش املاک باید بدهی های خود را پرداخت کند.

سیدحمایت میرزاده روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: نشست امروز این کمیسیون با دو دستور کار برگزار شد که یکی مربوط به بدهی های بنیاد شهید وامور ایثارگران به دانشگاه آزاد و دیگری هم راجع به شورای عالی مهارت بود.

وی افزود: با توجه به بدهی های کلان بنیاد شهید و امور ایثارگران به دانشگاه آزاد در چند سال گذشته و انباشت این بدهی ها، قرار شد این بدهی ها با تهاتر مالیاتی تا آنجا که وزارت اقتصاد اجازه می دهد پرداخت شود یا اینکه املاک خود را به فروش برسانند و بدهی ها را پردخت کنند.

نماینده مردم گرمی و مغان در مجلس دهم شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مقرر شد بنیاد شهید درباره عواقب این کار و کسری بودجه این نهاد، به رئیس جمهور در قالب نامه‌ای گزارش دهد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره دستور کار دوم نشست امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات اظهار داشت: بررسی نحوه اجرای قانون مصوب مجلس درباره هماهنگی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و اولویت دادن به رشته‌های مهارتی در دستور کار قرار داشت و این موضوع با حضور مسئولان دستگاه‌های ذیربط مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: با توجه به مصوبه مجلس و تشکیل شورای عالی مهارت با دستور معاون اول رئیس‌جمهور، دبیر این شورا هم در جلسه کمیسیون حضور داشت تا گزارشی از عملکرد شورای عالی مهارت ارائه دهد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: اولویت دادن به رشته‌های مهارتی در تمام دانشگاه‌ها، اولویت‌دهی مهارت‌گرایی به جای مدرک‌گرایی و آموزش لازم برای تربیت فارغ التحصیلانی ماهر از جمله محورهای این گزارش بود. ضمن آنکه شورای عالی مهارت مقدماتی فراهم کرده تا هم دانشگاه‌ها و موسسات آموزش رشته‌های مهارتی از موازی‌کاری جلوگیری کنند و هم از امکانات موجود بهتر استفاده شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =